Založ si blog

SaS opäť bok po boku s OĽaNO blokuje predčasné voľby

Čo mnohí predvídali, stáva sa skutočnosťou. SaS sa vracia do role vládnej strany, aj keď bez priamej účasti vo vláde. Podstatnejšie než osobná účasť vo vláde však asi teraz bude ovplyvňovanie vládnych rozhodnutí- napr. schválenie štátneho rozpočtu, pokračovanie v procesu kriminalizácie opozície, personálne rozhodnutia premiéra a vlády a pod. Spolupráca SaS s OLaNO – to je veľké sprisahanie proti slovenskému národu. Prečo ? Lebo jeho cieľom je znemožniť Slovákom, aby si v nových voľbách vybrali novú dôveryhodnejšiu a kompetentnejšiu vládu.

Krátka recidíva spoluvládnutia SaS a OLaNO bude asi po pár týždňoch vystriedaná ďalším trikom nepriateľov Slovenska: nahradením súčasnej vlády v demisii úradníckou vládou podľa vkusu Čaputovej. Zdanlivo iný prístup, – no ten istá efekt. Je ním vláda bez mandátu voličov, vláda plniaca ciele SaS , Čaputovej a čiastočne aj OLaNO.

Plánu SaS a OLaNO by mohla zabrániť strana Borisa Kollára „Sme rodina“. Kollár by mohol Sulíkovi jeho plán skomplikovať tým, že by -tentokrát definitívne – opustil Hegerovu vládu a prestal túto vládu aj podporovať v NRSR. Kollár dnes vehementne vystupuje za predčasné voľby. Kľúč k voľbám ale majú SaS a OLaNO a tí vravia voľbám nie. – Čo v tejto situácii urobí Kollár-odíde z vlády a vezme jej 20 poslaneckých hlasov – alebo sa dá kúpiť podporou programu nájomných bytov a sociálnych opatrení ministra Krajňáka ? Mám silný pocit, že Kollár aj tentokrát trochu zabreše a potom stiahne chvost. A budeme tam, kde sme boli.

ˇČo zostáva nám Slovákom ? Nazdám sa, že v krátkodobej perspektíve iba jediné: REFERENDUM o skrátení volebného obdobia, ktoré bude 21.kanuára. Ak ho slovenskí voliči nevyužijú, budú mať, čo chcú. – Nelegitímnu protislovenskú „slovenskú“ vládu. Dirigovanú prostredníctvom Čaputovej ktovie kým. Progresívno-liberálno-populistický zlepenec. Slováci budú mať ,čo si zaslúžia.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

Boris Susko

Susko: Je štandardné, že zverejnenie obsiahlych zákonov trvá niekoľko týždňov

21.02.2024 13:26

Šéf rezortu spravodlivosti odmietol, že by zverejnenie zákona bolo otázkou hodín a dní. Označil to za nezmysel.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848159x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie