Založ si blog

Pápež-slniečko

Čaputová sa zase chystá k pápežovi. Chodí k nemu do kancelárie ako kresťania do kostola. Pápežovi neprekáža, že žije v mimomanželskom vzťahu. Čo bolo kedysi hriechom, pre pápeža-slniečkára momentálne hriechom nie je. V dnešnom Ríme nie je podstatný nejaký ten tradičný hriech. Spojivom Františkovej cirkvi a širšej society nie je ani tak život podľa cirkevných regulí ako skôr spoločné záujmy. A tie majú Čaputová a súčasný pápež spoločné. Obaja sú slniečkári.

Čaputová sa chystá do Ríma. Pápež sa zase chystá do Afriky. Medzi polo-kresťanských Sudáncov. Tam ho nikto za jeho liberálne narábanie s katolíckou cirkvou kritizovať nebude. R.k.cirkev denne vďaka svojej netradičnej pokrokárskej politike stráca v krajinách Európy a Južnej Ameriky množstvo duší. Tieto sa Rím snaží nahradiť novými dušami spomedzi animistov, fetišistov a polyteistov. Duša za dušu, no nie ? Pri svojich návštevách si pápež-slniečkár , zdá sa, vyberá krajiny, kde je katolicizmus marginálnym javom. Vyberá si ich skôr podľa geopolitických zámerov tých, čo vládnu Západu, než podľa akútnych religióznych potrieb rímskeho katolicizmu. Pápež-slniečkár sa z misionára viery zmenil na misionára západného spôsobu života a západnej politiky liberálnej demokracie.

Nielen návštevy, ale aj pápežove vyhlásenia k aktuálnym politickým udalostiam svedčia o nedostatku duchovného nadhľadu a nestrannosti pri posudzovaní takých či onakých problémov. Najviac sa to prejavuje vo vzťahu k situácii na Ukrajine. Pápež často, azda každý týždeň venuje svoje modlitby trpiacemu ukrajinskému národu. Spomína všetky hrôzy, skutočné i domnelé, ktoré Ukrajincov stretajú. Oplakáva každú smrť Ukrajinca či Ukrajinky. Na utrpenie donbaských Rusov však nereflektuje, hoci to trvá už takmer 9 rokov, nie 9 mesiacov /ako to ukrajinské/. Pápež sa zaujíma o Ukrajinu iba odkedy sa začali na Ukrajine ruské vojnové operácie.

V rokoch 2014-2022, keď trpeli a umierali v drvivej väčšine najmä Rusi v Doneckej a Luganskej republike, pápež mlčal. Ani len slovko nespomenul 149 zabitých malých detí z Donecka, odpočívajúcich v tamojšej Aleji anjelov. Slovkom kresťanského súcitu sa neprejavil ani vtedy, keď banderovci za živa v Odesse upaľovali ruských aktivistov. Ani slovkom sa pápež vo svojich modlitbách nezmienil o zastrelených ruských zajatcoch, ležiacich pri poprave na zemi bez zbraní a s rukami dozadu. Pápežský dvojitý meter, pápežská dvojitá spravodlivosť. Slniečkársky meter a slniečkárska spravodlivosť.

Vrcholom pápežovej slepoty a hluchoty je ticho, aké panuje v Ríme v súvislosti s najnovšími nájazdami ukrajinského gestapa, zvaného SBU- na pravoslávne chrámy a kláštory, uznávajúce autoritu moskovského patriarchu. Agenti SBÚ už druhý týždeň prehľadávajú a rabujú najposvätnejší chrámový a kláštorný komplex – Kyjevsko-pečerskú lavru. Miesto, kde sú údajne stavebné ale aj písomné pamiatky ešte na Kyjevskú RUS, je vystavené každodennému znesväťovaniu ozbrojených tajných policajtov. Obdobné nájazdy SBU sa ale odohrávajú aj v iných pravoslávnych chrámoch a kláštoroch. Dokonca aj v jednom ženskom pravoslávnom kláštore neďaleko slovenských hraníc – na Podkarpatskej Rusi.

Čo na to pápež-ekumenista ? Nuž nič. Ani slovka protestu. Ticho, tichúčko. Čo by tak ale asi pápež-slniečkár vyvádzal, keby obdobné razie začala robiť ruská FSB. Napríklad v katolíckych a evanjelických chrámoch, či nedajbože synagógach v RF ?! To by bolo modlitieb, to by bolo výziev, to by bolo protestov ! Vtedy by pápež-slniečkár volal na hriešnikov božiu a svetskú spravodlivosť a boží hnev. Lenže v Kyjevsko-pečorskej lavre ide iba o ruských veriacich. Ide iba o ruské utrpenie. A to je podľa príručiek slniečkárstva z 5. avenue prípustné. Nie je to hriešne. Je to k´óšer.

Pápež-slniečkár je pre mnohých slovenských rímskych katolíkov hanbou r.k.cirkvi. Pápežova politika dovoľuje kydať na r.k.cirkev zo strany potratárov, genderistov, LGBTI extrémistov, či zo strany protikatolíckych médií do sýtosti. Ak sa proti hanobeniu r.k. cirkvi postaví tu a tam nejaký cirkevný hodnostár, – z Ríma na neho začnú tlačiť, aby svoj postoj, zameraný na obranu cirkvi – odvolal.

Pápež-slniečkár zatemnil nebo nad r.k. cirkvou pochmúrnymi mrakmi. Jeho slniečko svet nerozjasňuje ale uvrháva do temnôt. Nevonia rajskými záhradami plnými kvetov -ale skôr dymom a sírou. – Ó bože, dokedy nás budeš takto, takýmto pápežom – ešte trestať ?

UKRImi

06.02.2023

Nemám čas a ani chuť pátrať vo verejne dostupných informačných zdrojoch po údajoch o kriminalite medzi ukrajinskými migrantmi. A ak by som sa aj dačoho dopátral, je veľmi otázne, či by blog s takýmito údajmi z portálu nezmizol. Preto len niekoľko postrehov z posledných pár týždňov. Prípad ukrajinského študenta, ktorý zavraždil svoju ukrajinskú spolužiačku, lebo mu [...]

Chválim SRo – za Mons.Gavendu a kardinála J.Ch.Korca

05.02.2023

V inak prevažne oportunistickej relácii Š.Chrappu si dnes /nedeľa, 5.2./ vynikajúci slovenský katolícky kňaz, devínsky farár Mons. M. Gavenda spomenul na najväčšiu slovenskú cirkevnú osobnosť druhej polovice 20.storočia a začiatku 21.storočia -na kardinála Jána Chryzostoma Korca. Na veľkého slovenského národovca, cirkevného činiteľa a duchovného otca obnovy slovenskej [...]

Chválim SRo -to je zázrak!

04.02.2023

Asi nedopatrením sa dnes do živého vysielania na SRo dostal rozhovor redaktorky K.Martinkovej s mladou slovenskou fotografkou /tuším sa volá sl.Bašnáková ale môžem sa mýliť/. Fotografka nemala najkrajšiu slovenskú fonetiku a bola tak trochu slniečkárka, no napriek tomu väčšina toho, čo povedala „sedela“ a jej uzávery boli smelé a presné. Fotografka prežila [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 402354x
Priemerná čítanosť článkov: 2854x

Autor blogu

Kategórie