Založ si blog

Západ sa usiluje o mier na Ukrajine-a ešte ako !

Ako ? Nuž napríklad takto:

  • Na Ukrajine je v súčasnosti už 200 tisíc zahraničných bojovníkov /údaj analytika Baširova, býv. lídra DLNR/. Sú v tom zahranutí regulárni príslušníci armád NATO /poradcovia, platení vládou/, za žold bojujúci dobrovoľníci z celého sveta a napokon tzv. ideologickí bojovníci, nenávidiaci Rusko a Rusov /Gruzínci, Čečenci, Pobalťania, Poliaci…/. Viac ako polovica z týchto zahraničných bojovníkov sú Poliaci. Počet zahraničných bojovníkov z krajín NATO prevyšuje pôvodný počet 150 tis. ruských vojakov, ktorí vo februári prišli na Ukrajinu.
  • EU schválila ďalší výcvik ukrajinských špecialistov v krajinách NATO.
  • Americký generál James Dubik vyhlásil, že z Ruskom za žiadnych okolností nemožno rokovať. S Ruskom treba bojovať a zničiť ho.
  • Fínske ministerstvo zahraničia vylúčilo mierové rokovania s Ruskom, pokiaľ sa z územia Ukrajiny, vrátane Donbasu a Krymu nestiahne posledný ruský vojak. Rovnaký postoj, navyše ešte okorenený priznaním si porážky a ochotou Ruska platiť reparácie Ukrajine, zaujalo aj ministerstvo zahraničia Litvy. O čom by sa ale potom malo rokovať, nevedno.
  • V Chersone uväzujú o pouličné osvetlenie údajných účastníkov referend o pripojení Chersonu k Rusku, ktorí nestihli evakuovať. Vždy sa nájde nejaký dobrý sused, ktorý ich udá. Zahraničným novinárom, ktorí to označili za stredoveké tmárstvo a chceli na to upozorniť verejnosť alebo ktorí písali o poriadku na chersonských uliciach po odchode Rusov – ukrajinské orgány zrušili akreditáciu. Vlády a mediálne organizácie Západu boli spočiatku ticho, no už začínajú protestovať…
  • Cherson navštívil ukrajinský prezident Zelenskij. Toto mesto je podľa ústavného zákonodarstva RF súčasťou Ruska. Zelenskij teda „navštívil Rusko“. A to je dobré znamenie. Ďalším dobrým znamením je, že si Zelenskij na záberoch z návštevy Chersonu sústavne trel nos a smrkal. Zelenskij má na mier zrejme nos. Už čosi vetrí.

Západ na Ukrajine tvrdo bojuje za mier. A bude bojovať nielen do posledného ukrajinského ale možno aj posledného poľského vojaka. Dajme šancu mieru. Bojujme zaň. Aj my Slováci sme predsa nadšenými členmi NATO. Či nie ?

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 904870x
Priemerná čítanosť článkov: 3605x

Autor blogu

Kategórie