Založ si blog

Bude prezidentom Česka manekýn ?

Podľa správ nášho verejnoprávneho rozhlasu má t.č. najväčšie šance stať sa po Zemanovi novým prezidentom ČR generál Pavel. Že neviete kto to je ? Nevyčítajte si neznalosť, ani väčšina Čechov to nevie-ale veď jej to gigantické bilbordy a kampane v médiách onedlho povedia.

Pavel je už tzv. ponovembrový generál, aj keď začínal ešte na komunistickom gymnáziu a komunistickej vojenskej VŠ a dotiahol to na veliteľa roty špec.určenia. Kariéru ale začal naozaj až po 1989. Absolvoval azda všetky vojenské kurzy, aké sa na Západe pre muklov z Východu organizovali. Tento „generál“, ktorý sa nikdy nezúčastnil žiadneho boja na ostro,-ak vynecháme dištančný kontakt s ozbrojeným protivníkom niekde na zahraničnej misii /Irak, Kosovo/, je americko-natovskými prípravkami ošľahaný štábny teoretik. Na kurzoch sa ale naučil dobre anglicky, naučil sa opičiť sa po západných dôstojníckych vzoroch. Naučil sa tam uhladenému správaniu vojaka-diplomata-gentlemana. S úpravou zovňajšku v štýle starej dobrej Anglie a tak trochu aj nostalgie za prezidentom Benešom. Osobitne za jeho anglicky zastrihnutými fúzikmi. /Aj keď sa teraz na predvolebných fotkách jeho fúzy predĺžili, strnisko na brade zhustlo-asi preto, aby bol sexy aj pre mladšie ročníky voličov a VOLIČIEK/.

„Generál“ Pavel má dokonalý vzhľad napomádovaného, elegantného generála z čias britskej koloniálnej ríše. Má perfektne upravenú tvár, vzorne udržiavané fúzky a účes, strojné držanie tela, halyvúdsky nacvičený pohľad prísneho ale zároveň vľúdneho veľkého šéfa. Pre svoju záľubu v úprave zovňajšku a pretŕčaní sa na verejnosti v parádnej uniforme český bulvár už dávnejšie nazval Pavla „vojenský manekýn“.

Česká národná črta, ktorou je pozérstvo, hranie sa na niečo, čím by Česi chceli byť no nie sú, -sa v generálovi Pavlovi doslova spredmetnila. Je to generál z veľkého divadla. Malá česká zakomplexovaná dušička v ňom nájde konečne vojvodcovskú figúrku. Keby si Pavel previazal jedno oko, mohol by sa dať titulovať ako „hetman Žižka druhý“. Starší Česi si pri ňom možno spomenú aj na iného chrabrého generála na čele českého štátu – L.Svobodu. Ten však nebol taký dokonalý. Jednak nebol absolventom žiadneho kurzu na Západe, jednak bol komunista a jednak sa pár krát zaplietol do ozajstných bojov v rámci čs.brigády, bojujúcej v zostave Červenej armády na Východnom fronte. Dalo by sa spomenúť aj na gen.Syrového, „hrdinu légií“. Ten si to však pokazil v časoch Mníchova a okupovania Česka wehrmachtom.

Moderný generál-manekýn Pavel prekonáva všetko historické paralely. Vyhovie archetypálnej dušičke českého človiečika – stelesňuje to, po čom každý Čech túži. Jeho generálska póza je dokonalá. Je tak dokonalá, ako bola v čase voľby prezidenta SR postava „vestonickej Venuše“-pani Čaputovej, matriarchálne založenému malému zakomplexovanému slováčikovi.

Pavel bude musieť so svojou figúrou zabojovať v druhom kole asi proti všetkými masťami mazanému pseudo-„Slovákovi“Babišovi. To Čaputová to mala v SR ľahšie. Jej protikandidátom bol rovnaký euroatlantický hujer a slniečkár ako ona,-akýsi Ševčovič. Tohto „zubáča“ však nebol problém poraziť-už len vzhľadom na vzhľad nie. Ani tie milióny na kampaň neboli potrebné. A v čase kuciakiády už vôbec nie.

Nad manekýnom Pavlom však visí malý otáznik. Mohol by byť väčší, ak by Babiš nekandidoval a ak by sa proti archetypu českého vojvodcu postavil napríklad archetyp českého „knížetě“. Nie Schwarzenberga, -pre zmenu trebárs nejakého Waldsteina…Póza „českého šľachtica“ by v boji s pózou chrabrého českého generála mohla mať svoju silu. -Tak či onak, zdá sa, že šarm vojenského manekýna a prekrásna generálska uniforma napokon Hradčany dobyjú.

A v Čechách sa zase vlády zmocnia „statní jonáci“. Aj keď iba ako herci, v rážii Bruselu a Washingtonu.

V Ľvove už rusákov -moskaľov identifikujú podľa DNA

01.12.2022

Podľa správy z medzinárodnej sociálnej siete /telegramu/ začali v haličskom /ukrajinskom/ Ľvove s masovým používaním testov DNA pre pozície v niektorých vlasteneckých /banderovských/ inštitúciách. Každý, kto bude chcieť zastávať citlivú funkciu v takejto inštitúcii, bude musieť prejsť testom DNA. Ten sa zameria na to, či v jeho genetickej štruktúre nie je náhodou [...]

Scott Ritter, Douglas Abbott Macgregor, Paul Craig Roberts – a Jens Stolltenberg

30.11.2022

Traja americkí lotri. Aspoň podľa rusofóbnych médií. Prečo ? Lebo sú mimoriadne kritickí voči politike súčasnej americkej vlády, najmä pokiaľ ide o podporu banderovcov na Ukrajine. A tak z nich médiá urobili lotrov. Z jedného z nich urobili /tak ako z disidenta Assangeho/ sexuálneho devianta, z druhého zase poskoka D.Trumpa a z tretieho plateného ruského agenta, lebo občas [...]

Hybridná ofenzíva USA vo vojne proti Rusku, Číne a Iránu

28.11.2022

USA sa na bojovom poli nedarí porážať svojich momentálne najväčších nepriateľov: Rusko, Čínu a Irán. Ku priamej vojenskej konfrontácii s Iránom a Čínou sa USA boja pristúpiť a situácia s ich proxy vojnou proti RF na Ukrajine nevyzerá na začiatku zimy vôbec ružovo. A tak sa Anglosasi, najmä USA a Angličania pokúšajú o zákulisné, zákerné triky. Keď sa im nedarí [...]

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V Čadci zrazila na chodníku 21-ročná vodička dve chodkyne

02.12.2022 19:38

Alkohol u vodičky dychovou skúškou nezistili.

Lynette Dawsonová

Zmizla pred 40 rokmi, doteraz ju nenašli. Manžela Lyn Dawsonovej však za jej vraždu odsúdili

02.12.2022 18:49

Kriminálna kauza sa stala v Austrálii jednou najsledovanejších.

Alex Jones

Konšpirátor Jones vyhlásil bankrot, dlhuje takmer 1,5 miliardy dolárov

02.12.2022 16:57

Majiteľa dezinformačného webu Infowars odsúdili za šírenie dezinformácií o streľbe v škole Sandy Hook v roku 2012.

sud, kuciak, hascak

Fiktívne transakcie a veľké provízie. Čo o Haščákovom obvinení prezrádza Gorila

02.12.2022 16:29

Podrobnosti z vyšetrovania údajnej zločineckej skupiny okolo Jaroslava Haščáka ani samotné skutky nie sú známe. Viac svetla do prípadu môže zatiaľ priniesť spis Gorila.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 228405x
Priemerná čítanosť článkov: 2966x

Autor blogu

Kategórie