Založ si blog

Dosť veľké zákernosti dosť malého Petríka P.

Včera vysielala jedna televízia diskusnú reláciu. V nej sa ako inak, zákonite objavil niekto z nezaradených poslancov okolo pána Petra P.- konkrétne sám Peter P. V televíziách si nie a nie všimnúť, že Petrík nie je ani vodca opozície, ani jeho smerodajná časť. no ale nech. Oproti nemu sa posadila Vasilia premúdra, pani Remišová. Za tie dva roky vo vláde sa rétoricky ešte viac zdokonalila . Nabrala na seba ďalšie stovky fráz a klišé. Peter P. sa v diskusii na niektoré z nich upriamil, no pani Remišovú viac vyviedli z rovnováhy otázky redaktora Makaru. Tentokrát solídne pripraveného a voči vládnym krokom aj netradične kritického. Po odchode liberálov z vlády sa Matovič, Remišová a Kollár asi pre liberálnu kaviareň stali lovnou zverou. No ale nech.

O inom by som rád povedal dve tri poznámky. O tom, ako pán Peter P. kde len mohol, tam sekol do svojho programovo najbližšieho partnera, nota bene opozičného partnera, Smeru SSD. Peter P. bez začervenania /ve´d aj on bol súčasťou vtedajšieho Smeru/ uznal, že sa SE mali odkúpiť, že sa nemocnice mali kategorizovať a pod…Na Petra P. zjavne doľahla ťarcha straty preferenčného prvenstva v prieskume verejnej mienky agentúry Polis. -Dobre, to sa dá ľudsky pochopiť, Petrov sarkazmus voči Smeru SSD je emocionálne vysvetliteľný.

Čo sa už ale nedá takto bagatelizovať, to je pomerne veľká zákernosť, týkajúca sa spochybňovania opozičnosti Smeru SSD. Prečo ? Pretože ak by vraj Smer SSD bol naozaj opozičný, podporil by návrh na odvolanie „zlosyna“ Matoviča v parlamente. Matovič je predsa za posledné dva roky symbolom všetkého zlého, čo táto vláda vykonala. Mal by teda padať z vlády. Lenže nepadá, aspoň zatiaľ nie. Lebo R.Fico nechce hlasovanie o odvolaní Matoviča podporiť. No a sme pri jadre veci: podľa Petra P. to môže vyzerať tak, že medzi R.Ficom a I.Matovičom je akoby dohoda. Podľa nej Smer SSD Matoviča neodvolá a Matovič zato na oplátku nezatvorí Fica do basy.

-Poriadne zákerná konšpiračná teória. Prečo ? Nuž 1/ Matovič v nej vystupuje ako ten, čo v SR rozhoduje, koho OČTK uväznia a koho nie. Právnosť slovenského štátu je t.č. riadne pochybná, ale zase až tak hrozné to t.č. nie je. Máme tu NRSR, ktorá by musela s väzobným stíhaním R.F. súhlasiť. Máme to stále ešte GP Žilinku a jeho kúzelný paragraf a máme tu ešte aj Lipšica a Mikulca, ktorí v pude sebazáchovy neprekročia isté právne rámce. 2/ Peter P. predpokladá, že R.F. je vinný so zosnovania gangu, ktorý chcel protiprávne prenasledovať Matoviča a Kisku za daňové podvody. Ak by to tak bolo, potom by Peter P. v zlomyseľnosti predbehol nejedného popredného predstaviteľa liberálnej kaviarne. 3/ R.Fico je príliš skúsený politik, aby nevedel, že práve po odchode Matoviča z vlády a následnej stabilizácii vlády /rozbitie OĽaNO, návrat Sulíka do koalície/ by sa aktivizoval „nestranný “ Lipšic /medzitým preorientovaný na nového kmotra-Sulíka/ a šikanovanie vodcu opozície R.Fica by sa zosilnilo.

Celá táto zákerná intriga má za cieľ jediné-vyhnať konzervatívneho Matoviča z vlády, vyhnať jeho konzervatívne krídlo z koalície, umožniť návrat Sulíka a tak, s pomocou liberálov v OLaNO /Stančík, Čekovský, Budaj, Grendel…/ a podporou parlamentných liberálov z PS a Hlasu ako aj s podporou liberálky Čaputovej nastoliť na zvyšných 17 mesiacov „konsolidovaný“ liberálny režim, taký príťažlivý pre istú vládotvornú ambasádu. No a samozrejme vytvoriť nástupisko pre liberálnu koalíciu SaS-PS-Hlas SD po nastávajúcich voľbách.

Pán Petrík P.-opozičnosť sa neprejavuje tým, že pomáham jednému z členov vládnej koalície /aj keď t.č. v demisii/, aby vyhodil iného člena. Opozičnosť sa prejavuje rozhodnou podporou petície za referendum o predčasných voľbách, organizovaním protivládnych manifestácií, spoluprácou s inými opozičnými stranami ako sú Republika, Život, SNS a i. – Pri týchto reálnych krokoch , smerujúcich k definitívnemu koncu hrôzovlády Matoviča-Sulíka-Remišovej- Kollára bol a je Peter P. akosi podozrivo ticho. Akoby kalkuloval skôr s rekonštrukciou tejto vlády, než s jej radikálnym koncom. Akoby špekuloval, že sa mu pri tejto rekonštrukcii čosi od pani prezidentky ujde. Akoby sa už videl v partnerstve s časťou tejto vlády po riadnych parlamentných voľbách.

Pomerne malý / politickým talentom/ Petrík sa nám včera pokúsil predviesť pomerne veľkú intrigu. Sociálny demokrat – proti inému sociálnemu demokratovi !!! A zdá sa, že iba preto, aby z toho profitoval iný „demokrat“ – liberálny Richard Sulík.

Liberáli majú rozohranú veľkú partiu s cieľom v druhej časti vládnutia tejto vlády prevziať do rúk opraty. Nepopulárneho Matoviča chcú nahradiť menej nepopulárnym ale nekonflitkným Hegerom. predpokladajú, že tento poslušný americký chlapec bude po príslušnom pokyne slúžiť ako proxy-premiér pána Sulík. tak ako slúžil sťaby proxy-premiér pánovi Matovičovi. A ak nie, potom nastúpi buď samotný Sulík s podporou spomenutého liberálneho kŕdľa v NRSR alebo pani Čaputová vymenuje proxy-liberálnu akože úradnícku vládu odborníkov. Tak či onak, miesto pádu vlády a nových volieb si na Slovensku istá ambasáda v čase vojny na UA želá pokoj, stabilitu a spoľahlivú logistickú tylovú podporu pre bojovníkov NATO v ukrajinských uniformách. A tú by im sulíkovsko-hegerovsko-čaputovsko-hlasistickí liberáli poskytli.

Dnes sa Sulík nechal počuť, že sa jeho SaS prejaví v parlamente ako skutočná nefalšovaná „opozícia“. Keď tá faktická opozícia nechce navrhnúť odvolanie Matoviča,-navrhne ho Sulík /SaS/ samotný ! Vyjde tým v ústrety odvolávaniachtivému Petrovi P. A spolu s Petrom P. takto Sulík ešte aj akože demaskuje falošnú opozičnosť R.Fica. Prípadne aj pánov Uhríka a Kotlebu.

Dobrý pokus. Ibaže Slováci by boli mechom udretí, ak by vyšiel. Slováci už dlhší čas nechcú iba odchod niektorých členov súčasnej hrôzovlády. Slovákom už nestačí odchod figúrok, ako je Sulík /v jeho prípade dokonca len dočasný/ alebo Matoviča. SLOVÁCI CHCÚ ODCHOD CELEJ VLÁDY. Ale taký, aby po ňom nasledovali predčasné voľby-a nie Čaputovej finta s menovaním dočasnej vlády odborníkov. /Tajných liberálov/.

Ak sa teda má v NRSR o čomsi hlasovať, malo by to byť ukončenie vládnutia CELEJ tejto vlády s určením termínu predčasných volieb. Hlasovať iba o odvolaní Matoviča,-to je hlasovať o rekonštrukcii vlády podľa predstáv Čaputovej a jej tútorov.

Čestným východisko so zákerných konštrukcií pána Petra P. a pána R. Sulíka je NEZÚČASTNIŤ sa rokovania o tejto veci v parlamente. Parlamentná obštrukcia. – Bu´d odíde celá vláda a budú predčasné voľby alebo nech je súčasn status quo s perspektívou ÚSPEŠNÉHO REFERENDA.

Verím, že pro-slovenskí poslanci v NRSR vedia, o čo sa hrá. A vedia, kto chce Slovákov prekabátiť. Petríkovi P a ani Riškovi S. sa, dúfajme, táto ich hra nepodarí. A ich zahraničným koučom už vôbec nie.

Putin už teraz môže použiť taktické jadrové zbrane

03.10.2022

Rozdiel medzi konšpiráciou a politickou scenáristikou je v tom, že kým autor podáva konšpiráciu ako zaručene pravdivú a jedine možnú, tvorca scenárov budúceho politického vývoja ich ponúka ako pravdepodobné a variantné. Toto, čo tu ponúkam je jeden z možných scenárov. Ako variant k tomu, čo predložil bloger G.Murín. Jeho článok je skvelý, záver neutešený,-no no [...]

Ako vznikol vtip o Rómoch čo podporujú Hegera ?

02.10.2022

Jednoducho. Dnes mi bol pri jesenných prácach v záhrade pomáhať jeden môj rómsky známy. Mám ho rád, lebo je nielen zabávač. ale aj vyznávač osobitého humoru. Pri robote, naladený na túto nôtu sa ma spýtal, či viem, prečo Rómovia podporujú Hegerovu a Matovičovu vládu. Vedel som, že neuhádnem a tak som sa vzdal. „No to je jasné“ prezradil Róm. [...]

Prečo Rómovia podporujú Hegera ?

02.10.2022

Na túto otázku je jednoduchá odpoveď. Rómovia podporujú vládu prezidenta Hegera, lebo je to konečne ich vláda. MENŠINOVÁ vláda. Vybavili im ju otec a syn Pollákovci. Hegera podporujú aj iné menšiny. Napríklad maďarská. Maďarský poslanec Gyímesi jej robí medzi maďarskou menšinou PR. Otázka je, či pozitívny alebo negatívny. Dala by sa spomenúť aj židovská menšina. [...]

nehoda1

Prokurátor navrhuje pre Dušana Dědečka väzbu, rozhodne súd

05.10.2022 10:00

Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

horecký

Komora učiteľov dúfa, že Horecký bude ministrom všetkých zamestnancov v školstve

05.10.2022 09:11

Komora dúfa, že nový šéf rezortu školstva príde na ministerstvo "s kufríkom, v ktorom bude mať víziu" a zakrátko ju predstaví.

Putin

Hotovo. Putin podpísal pripojenie ukrajinských území k Rusku

05.10.2022 08:57, aktualizované: 09:24

Zákony už skôr schválili obe komory ruského parlamentu.

Kallasová

Kallasová: Veľmi prominentní ľudia tlačia na mier na Ukrajine, Putinovi nesmieme ustúpiť

05.10.2022 08:04

Západ musí brať Putinove vyhrážky vážne, vraví estónska premiérka.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 112615x
Priemerná čítanosť článkov: 3312x

Autor blogu

Kategórie