Založ si blog

Charkovská proti-ofenzíva ? Tiež fuč …

Smutní predstavitelia Kyjeva po nezdare akože proti-ofenzívy na Cherson sa vyhovárali, že išlo iba o prieskum bojom a maskovací manéver, ktorý mal zakryť skutočnú ukrajinskú proti-ofenzívu. Pokus o ňu sa odohral v noci na 1.septembra. Vo smere na iné mesto s počiatočným „Ch“ vo svojom názve. Úder banderovcov smeroval na ruské vojská pod Charkovom.

Čo z toho vzišlo ? Ako povedal známy vojenský analytik Podoljaka /pozor -proruský, takže brať to s rezervou !/, noc proti-ofenzívy na 1.septembra sa zmenila na noc plnú nočných morí. Ako áno, ako nie Rusi o pokuse Ukrajincov pod Charkovom podrobne vedeli a na útočiacich vojakov Kyjeva čakali a spustili na nich artilériu, letectvo i raketové zbrane. Výsledkom boli ďalšie stovky padlých a ranených Ukrajincov. Najsmutnejšie ale je, že 56 ustupujúcich vojakov Ukrajiny zastrelili na ústupe tzv. zagradotrjady banderovcov. Teda umreli pod guľkami vlastných.

Trochu čudne v tejto súvislosti rezonujú správy zo západných médií, podľa ktorých mal Kyjev na príkaz z USA postupovať teritoriálne obmedzene na Juhu Ukrajiny a svojimi silami neplytvať naraz na viacerých úsekoch frontu.

Pre objektivitu treba dodať, že momentálne nie je čas nielen na ukrajinské proti-ofenzívy ale ani na ruské ofenzívy. Všetko sa nám to vracia do rokov 1.svetovej vojny a pozičných bojov pri Verdune a na Piave. Dokonca aj s tým, že pri súčasnej technike rozviedky /družicovej alebo dronovej/ sa na prielom dá použiť iba pechota, teda „potrava pre kanóny“. Akýkoľvek väčší cieľ, transportér či tank je hneď identifikovaný a smerujú naň pokročilé raketomety delá rsp. bojové drony tej či onej strany. Šancu majú len malé, dobre vyzbrojené a vycvičené špeciálne jednotky. Pohybujúce sa hlavne peši a jednotlivo alebo v malých skupinách. Postupovať v stepi ale „specnaz“ príliš ďaleko a príliš rýchlo nedokáže. A čo obsadí, to potom nemá čím udržať. Takže je to o systéme „udri a uteč“.

A z ruskej strany najmä o čakaní na ZIMU, ktorá všeličo vyrieši. Kde ? Nuž v ukrajinskom zázemí. Teda v EU a USA. Lebo ukrajinský tyl, zbrane, zásoby, logistika a peniaze sú práve tam. Na Západe.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

Švédsko, násilie, Uppsala

Švédsky premiér si po vlne násilia predvolal vedenie armády i polície: Budeme na gangy poľovať

29.09.2023 06:37

Švédsky premiér Ulf Kristersson si predvolal vedenie tamojšej armády i polície v snahe zastaviť vyčíňanie kriminálnych gangov

vojna na Ukrajine

ONLINE: Šéf britskej armády: Ruská obrana je silnejšia, než sme očakávali

29.09.2023 05:50, aktualizované: 06:40

Šéf britskej armády naznačil, že treba "upraviť" očakávania, čo môže Kyjev dosiahnuť v krátkom čase, keďže protiofenzíva nepriniesla rozhodujúci prielom.

MiG-29-2

Oplatí sa nám podpora Ukrajiny? Emócie bokom, analytici sa pozreli na čísla

29.09.2023 05:00

Ukončenie vojny v číslach: Výhra Ruska by pre Slovensko znamenalo takmer iste bankrot. Výhra Ukrajiny rozvoj.

na lane

mReportér zachytil odvážny výstup na skalkách v Demänovskej doline

29.09.2023 05:00

Lezci si v krásnom horskom prostredí prídu na svoje.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1415517x
Priemerná čítanosť článkov: 4369x

Autor blogu

Kategórie