Založ si blog

Charkovská proti-ofenzíva ? Tiež fuč …

Smutní predstavitelia Kyjeva po nezdare akože proti-ofenzívy na Cherson sa vyhovárali, že išlo iba o prieskum bojom a maskovací manéver, ktorý mal zakryť skutočnú ukrajinskú proti-ofenzívu. Pokus o ňu sa odohral v noci na 1.septembra. Vo smere na iné mesto s počiatočným „Ch“ vo svojom názve. Úder banderovcov smeroval na ruské vojská pod Charkovom.

Čo z toho vzišlo ? Ako povedal známy vojenský analytik Podoljaka /pozor -proruský, takže brať to s rezervou !/, noc proti-ofenzívy na 1.septembra sa zmenila na noc plnú nočných morí. Ako áno, ako nie Rusi o pokuse Ukrajincov pod Charkovom podrobne vedeli a na útočiacich vojakov Kyjeva čakali a spustili na nich artilériu, letectvo i raketové zbrane. Výsledkom boli ďalšie stovky padlých a ranených Ukrajincov. Najsmutnejšie ale je, že 56 ustupujúcich vojakov Ukrajiny zastrelili na ústupe tzv. zagradotrjady banderovcov. Teda umreli pod guľkami vlastných.

Trochu čudne v tejto súvislosti rezonujú správy zo západných médií, podľa ktorých mal Kyjev na príkaz z USA postupovať teritoriálne obmedzene na Juhu Ukrajiny a svojimi silami neplytvať naraz na viacerých úsekoch frontu.

Pre objektivitu treba dodať, že momentálne nie je čas nielen na ukrajinské proti-ofenzívy ale ani na ruské ofenzívy. Všetko sa nám to vracia do rokov 1.svetovej vojny a pozičných bojov pri Verdune a na Piave. Dokonca aj s tým, že pri súčasnej technike rozviedky /družicovej alebo dronovej/ sa na prielom dá použiť iba pechota, teda „potrava pre kanóny“. Akýkoľvek väčší cieľ, transportér či tank je hneď identifikovaný a smerujú naň pokročilé raketomety delá rsp. bojové drony tej či onej strany. Šancu majú len malé, dobre vyzbrojené a vycvičené špeciálne jednotky. Pohybujúce sa hlavne peši a jednotlivo alebo v malých skupinách. Postupovať v stepi ale „specnaz“ príliš ďaleko a príliš rýchlo nedokáže. A čo obsadí, to potom nemá čím udržať. Takže je to o systéme „udri a uteč“.

A z ruskej strany najmä o čakaní na ZIMU, ktorá všeličo vyrieši. Kde ? Nuž v ukrajinskom zázemí. Teda v EU a USA. Lebo ukrajinský tyl, zbrane, zásoby, logistika a peniaze sú práve tam. Na Západe.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

SR Košice ZŠ príprava nový školský rok KEX

ZMOS: Nedostatok miest v základných školách v Bratislavskom kraji môže skončiť kolapsom

26.05.2024 16:40

Situácia je podľa združenia vážna v mestskej časti Ružinov aj v Senci.

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová opakovane ponúkla Ficovi návštevu: Je kľúčovým hráčom situácie

26.05.2024 14:20

Ponuka pre strany na stretnutie za okrúhlym stolom stále platí, uviedla prezidentka.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038116x
Priemerná čítanosť článkov: 4440x

Autor blogu

Kategórie