Založ si blog

Gorbačov bol pre Rusov už dávno mŕtvy

O mŕtvych len dobre. Veď k úmrtiu Gorbačova kondoloval aj V.V.Putin. Gorbačov bol predsa len prezident ZSSR a posledný generálny tajomník KOMUNISTICKEJ strany Sovietskeho zväzu. Dal som to veľkými písmenami, aby pani Čaputová vedela, koho oplakáva. Čaputová mala šancu vyzdvihnúť na Gorbačovových zásluhách pri víťazstve USA v studenej vojne aj jednu zásluhu Gorbačova, akou prispel Slovensku. No nikto jej neporadil a ona na to sama samozrejme nemá.

O čo ide ? Ide o to, že v tom bordeli, ktorý pri rozbíjaní ZSSR Gorbačov urobil, vytvoril zároveń krátkodobé mocenské vákuum v strednej Európe a tým aj ideálnu šancu na to, aby sa Slováci dostali spod područia českých komunistov a šovinistov a aby si nielen obnovili svoju štátnosť, ale postavili ju konečne na demokratických základoch. Keby nebolo Gorbačova a jeho zrady na komunizme a na Sovietskom zväze, nebolo by v 1993 samostatného Slovenska. Bolo by možno inokedy, možno inak, ale v 1993 by to nebolo. Za tento mimovoľný nechcený prínos pre Slovenskú republiku patrí Gorbačovovi vďaka.

Gorbačov bol už v časoch perestrojky v ZSSR neobľúbený. Ľudia na neho nadávali a nadávajú doposiaľ. Po vzniku RF patril v ratingoch obľúbenosti politikov na tie najspodnejšie úrovne. Jeho popularita nikdy od vzniku RF nepresiahla 3-5%. Nečudo, že jeho pokus o rozbeh sociálnodemokratickej strany s rachotom stroskotal. Gorbačov bol platený pajác pre Západ. Bol ich vypchatá, celebrita, ktorej vypadali chlpy a ukazujú ju v úzadia panoptika, aby sa nepovedalo.

Pre Rusov Gorbačov bol a najmä v súčasnosti je v najlepšom prípade symbol strateného času. V horšom prípade je to jeden z najväčších zradcov ruského národa, aký sa kedy v posledných 100-150 rokoch vyskytol. Medzi ruskými zradcami 20.storočia, akými boli Kerenskij, Trockij, Tuchačevskij, Vlasov a Chruščov zaujíma Gorbačov dôstojné, no z chronologického hľadiska posledné miesto. Rusi by radi, keby po Grobačovovi už žiadni zradcovia neboli. No čo, Rusi sú už takí. Neberú si servítku pred ústa, ak ide o tých, čo poškodili ich Matičku Rus.

Takže Rusom sa za Gorbim nariekať nechce. Rusi tie náreky a krokodílie slzy prenechali Západu. Napríklad aj pani Čaputovej. Nech si poplače, Občasný žiaľ a plač psychike prospievajú….

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1639001x
Priemerná čítanosť článkov: 4643x

Autor blogu

Kategórie