Založ si blog

Gorbačov bol pre Rusov už dávno mŕtvy

O mŕtvych len dobre. Veď k úmrtiu Gorbačova kondoloval aj V.V.Putin. Gorbačov bol predsa len prezident ZSSR a posledný generálny tajomník KOMUNISTICKEJ strany Sovietskeho zväzu. Dal som to veľkými písmenami, aby pani Čaputová vedela, koho oplakáva. Čaputová mala šancu vyzdvihnúť na Gorbačovových zásluhách pri víťazstve USA v studenej vojne aj jednu zásluhu Gorbačova, akou prispel Slovensku. No nikto jej neporadil a ona na to sama samozrejme nemá.

O čo ide ? Ide o to, že v tom bordeli, ktorý pri rozbíjaní ZSSR Gorbačov urobil, vytvoril zároveń krátkodobé mocenské vákuum v strednej Európe a tým aj ideálnu šancu na to, aby sa Slováci dostali spod područia českých komunistov a šovinistov a aby si nielen obnovili svoju štátnosť, ale postavili ju konečne na demokratických základoch. Keby nebolo Gorbačova a jeho zrady na komunizme a na Sovietskom zväze, nebolo by v 1993 samostatného Slovenska. Bolo by možno inokedy, možno inak, ale v 1993 by to nebolo. Za tento mimovoľný nechcený prínos pre Slovenskú republiku patrí Gorbačovovi vďaka.

Gorbačov bol už v časoch perestrojky v ZSSR neobľúbený. Ľudia na neho nadávali a nadávajú doposiaľ. Po vzniku RF patril v ratingoch obľúbenosti politikov na tie najspodnejšie úrovne. Jeho popularita nikdy od vzniku RF nepresiahla 3-5%. Nečudo, že jeho pokus o rozbeh sociálnodemokratickej strany s rachotom stroskotal. Gorbačov bol platený pajác pre Západ. Bol ich vypchatá, celebrita, ktorej vypadali chlpy a ukazujú ju v úzadia panoptika, aby sa nepovedalo.

Pre Rusov Gorbačov bol a najmä v súčasnosti je v najlepšom prípade symbol strateného času. V horšom prípade je to jeden z najväčších zradcov ruského národa, aký sa kedy v posledných 100-150 rokoch vyskytol. Medzi ruskými zradcami 20.storočia, akými boli Kerenskij, Trockij, Tuchačevskij, Vlasov a Chruščov zaujíma Gorbačov dôstojné, no z chronologického hľadiska posledné miesto. Rusi by radi, keby po Grobačovovi už žiadni zradcovia neboli. No čo, Rusi sú už takí. Neberú si servítku pred ústa, ak ide o tých, čo poškodili ich Matičku Rus.

Takže Rusom sa za Gorbim nariekať nechce. Rusi tie náreky a krokodílie slzy prenechali Západu. Napríklad aj pani Čaputovej. Nech si poplače, Občasný žiaľ a plač psychike prospievajú….

UKRImi

06.02.2023

Nemám čas a ani chuť pátrať vo verejne dostupných informačných zdrojoch po údajoch o kriminalite medzi ukrajinskými migrantmi. A ak by som sa aj dačoho dopátral, je veľmi otázne, či by blog s takýmito údajmi z portálu nezmizol. Preto len niekoľko postrehov z posledných pár týždňov. Prípad ukrajinského študenta, ktorý zavraždil svoju ukrajinskú spolužiačku, lebo mu [...]

Chválim SRo – za Mons.Gavendu a kardinála J.Ch.Korca

05.02.2023

V inak prevažne oportunistickej relácii Š.Chrappu si dnes /nedeľa, 5.2./ vynikajúci slovenský katolícky kňaz, devínsky farár Mons. M. Gavenda spomenul na najväčšiu slovenskú cirkevnú osobnosť druhej polovice 20.storočia a začiatku 21.storočia -na kardinála Jána Chryzostoma Korca. Na veľkého slovenského národovca, cirkevného činiteľa a duchovného otca obnovy slovenskej [...]

Chválim SRo -to je zázrak!

04.02.2023

Asi nedopatrením sa dnes do živého vysielania na SRo dostal rozhovor redaktorky K.Martinkovej s mladou slovenskou fotografkou /tuším sa volá sl.Bašnáková ale môžem sa mýliť/. Fotografka nemala najkrajšiu slovenskú fonetiku a bola tak trochu slniečkárka, no napriek tomu väčšina toho, čo povedala „sedela“ a jej uzávery boli smelé a presné. Fotografka prežila [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 402296x
Priemerná čítanosť článkov: 2853x

Autor blogu

Kategórie