Založ si blog

Gorbačov bol pre Rusov už dávno mŕtvy

O mŕtvych len dobre. Veď k úmrtiu Gorbačova kondoloval aj V.V.Putin. Gorbačov bol predsa len prezident ZSSR a posledný generálny tajomník KOMUNISTICKEJ strany Sovietskeho zväzu. Dal som to veľkými písmenami, aby pani Čaputová vedela, koho oplakáva. Čaputová mala šancu vyzdvihnúť na Gorbačovových zásluhách pri víťazstve USA v studenej vojne aj jednu zásluhu Gorbačova, akou prispel Slovensku. No nikto jej neporadil a ona na to sama samozrejme nemá.

O čo ide ? Ide o to, že v tom bordeli, ktorý pri rozbíjaní ZSSR Gorbačov urobil, vytvoril zároveń krátkodobé mocenské vákuum v strednej Európe a tým aj ideálnu šancu na to, aby sa Slováci dostali spod područia českých komunistov a šovinistov a aby si nielen obnovili svoju štátnosť, ale postavili ju konečne na demokratických základoch. Keby nebolo Gorbačova a jeho zrady na komunizme a na Sovietskom zväze, nebolo by v 1993 samostatného Slovenska. Bolo by možno inokedy, možno inak, ale v 1993 by to nebolo. Za tento mimovoľný nechcený prínos pre Slovenskú republiku patrí Gorbačovovi vďaka.

Gorbačov bol už v časoch perestrojky v ZSSR neobľúbený. Ľudia na neho nadávali a nadávajú doposiaľ. Po vzniku RF patril v ratingoch obľúbenosti politikov na tie najspodnejšie úrovne. Jeho popularita nikdy od vzniku RF nepresiahla 3-5%. Nečudo, že jeho pokus o rozbeh sociálnodemokratickej strany s rachotom stroskotal. Gorbačov bol platený pajác pre Západ. Bol ich vypchatá, celebrita, ktorej vypadali chlpy a ukazujú ju v úzadia panoptika, aby sa nepovedalo.

Pre Rusov Gorbačov bol a najmä v súčasnosti je v najlepšom prípade symbol strateného času. V horšom prípade je to jeden z najväčších zradcov ruského národa, aký sa kedy v posledných 100-150 rokoch vyskytol. Medzi ruskými zradcami 20.storočia, akými boli Kerenskij, Trockij, Tuchačevskij, Vlasov a Chruščov zaujíma Gorbačov dôstojné, no z chronologického hľadiska posledné miesto. Rusi by radi, keby po Grobačovovi už žiadni zradcovia neboli. No čo, Rusi sú už takí. Neberú si servítku pred ústa, ak ide o tých, čo poškodili ich Matičku Rus.

Takže Rusom sa za Gorbim nariekať nechce. Rusi tie náreky a krokodílie slzy prenechali Západu. Napríklad aj pani Čaputovej. Nech si poplače, Občasný žiaľ a plač psychike prospievajú….

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100536x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie