Banderovci majú čoraz menej ľudí no strieľajú „petardy“ na Kerčský most a chystajú inváziu na Krym

Včera bolo v Istanbule 2.kolo priamych rokovaní UA a RF o ukončení vojenského konfliktu. Medinskij /RF/ predložil memorandum pozostávajúce jednak z humanitárnych a jednak z širších vojensko-politických otázok. Tu Rusi navrhli dvojvariantnú cestu k prímeriu a mieru. Požadujú zastavenie zahraničnej vojenskej pomoci Kyjevu, zastavenie ďalších mobilizácií na UA, zastavenie sankcií Západu voči RF, úplné stiahnutie OS UA z Doneckej, Luganskej, Zaporožskej a Chersonskej oblasti a uznanie Krymu, DĽR, LĽR a Zaporožskej a Chersonskej Novorossiji za súčasť RF. RF tiež žiada do 100 dní od vyhlásenia prímeria nové prezidentské a parlamentné voľby na Ukrajine. Ukrajinci tieto požiadavky striktne odmietajú.

Pokiaľ ide o Ukrajincov, ich vedúci Umarov sa včera na rokovaniach v Istanbule správal akože sebavedome. Najprv zahral divadlo žoviálneho chlopa /naschvál prišiel na rokovania výrazne neskoro/ a potom okrem okamžitého zastavenia paľby postavil kľúčovú podmienku pre ďalšie rokovania: UA vraj už na ďalšie rokovanie s RF nepríde, pokiaľ sa na ňom pred objektívmi televíznych kamier z celého sveta nebude môcť s Trumpom a Putinom pretŕčať expirovaný pseudo-prezident Zelenskij.

Napriek takýmto kapricom á la banderistan sa včera obe strany pomerne rýchlo dohodli na humanitárnych otázkach. Rusi vydajú Ukrajincom telá ich 6 000 mŕtvych vojakov, doteraz zamrazených v chladiarenských boxoch. Okrem toho budú systémom „všetci za všetkých“ vymenení živí vojaci-najmä ťažko zranení, ťažko chorí, mladí do 30 rokov a starci nad 60 rokov. Rusi tiež navrhli, aby sa na 1-2 dni zastavila paľba na vybraných úsekoch frontu, čo by umožnilo pozbierať v tzv. sivej zóne nikoho mŕtvych a zomierajúcich vojakov. Ukrajinci tento humanitárny bod zatiaľ neakceptovali.

Ukrajinský návrh na vrcholnú schôdzku Putina so Zelenským ev. aj s Trumpom Rusi neodmietajú, no zatiaľ nevidia taký pokrok v rokovaniach, ktorý by schôdzke lídrov dával zmysel.

Na Doneckom a Krusko-Sumskom fronte Rusi ďalej vytrvalo postupujú. Najviac v oblasti Sumy, kde ruská armáda obsadila dediny Kondratovka a Varačino a podľa amerického Inštitútu na výskum vojny sú iba 12 km od Sumy. Skracovanie vzdialenosti frontu od oblastnej metropoly Sumy onedlho umožní široké používanie kŕdľov malých samovražedných dronov, použiteľných na ostreľovanie vojenských cieľov v intraviláne mesta. Pozorovatelia však nepredpokladajú, že Rusi mesto obsadia. Má vyše 255 tis. obyv. a muselo by sa dobýjať zdĺhavo ako Mariupol. Očakáva sa, že ho Rusi iba obkľúčia a potom v rokovaniach o mieri vymenia za územia Donbasu, Zaporožskej a Chersonskej oblasti, ktoré sú ešte v moci Kyjeva.

Podľa zdrojov z UA i z RF pripravuje na letnú turistickú sezónu GRU /ukrajinské vojenské spravodajstvo/ skupinu asi 70 „samovrahov“, odhodlaných v onedlho sa vylodiť na Kryme. Skupina má mať 30 výborne vycvičených vojakov z radov bývalých väzňov odsúdených za vraždy a iné ťažké trestné činy a má mať aj 40-člennú podpornú jednotku. Cieľom akcie je ukázať pred svetom vysokú bojaschopnosť OS UA a nezmieriteľnosť Kyjeva so status quo na Kryme, narušiť vrchol krymskej turistickej sezóny a nazhromaždiť cez „prieskum bojom“ dôležité vojensko-strategické informácie.

Provokácie voči krymským turistom sa začali už dnes: vizuálne efektným výbuchom pri jednom z pilierov kerčského mosta. Vraj 1 tona TNT- no podľa toho, že pilier nebol poškodený a bariéra pred ním utrpela iba nepatrne, to bola iba petarda. Most bol po krátkej niekoľkominútovej obhliadke opäť daný do prevádzky. T.č. plne funguje. Cieľ útoku ? Popri chvastaní sa pred Západom, že čo všetko si oni -banderovci ,voči Rusom môžu dovoliť, je to najmä odplašenie státisícov turistov, ktorí sa chystajú na krymské pláže.

Kerčský most ruská armáda po oslobodení Mariupola využíva len zriedka. Na Krym chodí bezpečnejšími pozemnými komunikáciami. Most ale hojne využívajú turisti a civilná doprava. Opäť nič nové pod slnkom-banderovci zlyhávajú ako vojaci na fronte, nuž sa teda odreagovávajú na neozbrojených turistoch a civiloch. Banderovci z Kyjeva v sebe nezaprú dedičný sadizmus a vášeň pre terorizmus.

Naše médiá podrobnejšie rozoberajú najväčší problém ukrajinskej obranyschopnosti – nedostatok ľudských zdrojov. Ľudia do armády na Ukrajine nie sú a v budúcnosti tiež nebudú, ba bude ich ešte menej. Demografický vývoj na UA – to je jedna veľká katastrofa. Ukrajinskí demografi odhadujú súčasný počet obyvateľov Ukrajiny na 28-29 mil. osôb. Ak sa to porovná s 52 mil. obyvateľov, ktorých mala Ukrajinská sovietska socialistická republika na konci svojej existencie, potom UA za 35 rokov prišla o 22-24 miliónov ľudí. To je trikrát viac ako počas hladomoru v 30-tych rokoch XX.storočia.

Kam títo ľudia zmizli ? Nuž asi 1 milión sa „stratil“ na fronte. Na Západ emigrovalo asi 6-7 miliónov ľudí. /Z nich uvažuje o návrate na UA po prímerí asi 10-30%/. Kde je zvyšok t.j. 52- 29-1-7 = 15 /16/ miliónov ľudí ?

Odpoveď je jednoduchá, no pre kyjevských a západných propagandistov veľmi nepríjemná: 15 až 16 miliónov bývalých Ukrajincov dnes žije v Rusku. Tretina z nich žije na územiach obsadených OS RF po 2014 a dve tretiny t.j. 10-11 mil. /dvakrát viac ako na Západ/ emigrovala do Ruskej federácie.

-Ako je to možné ?! Ako je možné, že 10-11 miliónov Ukrajincov /viac ako tretina dnešných obyvateľov Ukrajiny/ dala pred „demokratickým, slobodným, civilizovaným a prozápadným“ režimom „prezidenta“ Zelenského prednosť aziatskému, despotickému, zaostalému, nedemokratickému a neslobodnému režimu „zlosyna“ Putina ?

To je teda otázka. Priatelia, viete na ňu odpovedať ?

RUSI údajne OBSADILI KRASNYJ LIMAN! Rekordný počet Ukrajincov vyradených z boja.

22.06.2026

Podľa správ frontových reportérov Rusi údajne obsadili Krasnyj Liman. Na budovách v centre mesta vejú desiatky ruských zástav a replík Víťaznej zástavy, ktorá v 1945 zaviala nad Reichstagom. . Jedna z nich aj na historickom pravoslávnom chráme Svätého Mikuláša Divotvorcu. Rovnaký spôsob označovania ruskej prítomnosti sa predtým začal uplatňovať v Konstantinovke. [...]

Dôvera vláde – SEDATÍVUM PRE „BESNÚ“ OPOZÍCIU a pokojnejšie letné dovolenky pre normálnych Slovákov

19.06.2026

Bolo na čase, aby opozícia dostala to, o čo si posledný polrok koledovala. Dostala poriadnu nakladačku. Výsledok 78 ku 54 hovorí za všetko. Hovorí ale aj o tom, že besná nie je celá opozícia. Štvrtina opozičných politikov do NRSR nešla. Je asi predsa len trochu viac pri zmysloch resp. kašle aspoň na tie najväčšie excesy svojich straníckych vodcov. Bolo na čase, že [...]

Padla aj Raj-Aleksandrovka a Jurkovka, 8 km od Slavjanska-A vraj je v Rusku „apokalypsa“…

19.06.2026

Ruská 123. samostatná gardová motostrelecká brigáda z južnej skupiny vojsk dobyla donbaské mestečko Raj-Aleksandrovka. Význam tohto mestečka potvrdzuje fakt, že vojakom k jeho dobytiu blahoželal sám minister obrany RF A.Belousov. V Krasnom Limane sa vďaka aktivite 25. kombinovanej armády RF do kotla obkľúčenia dostali stovky ukrajinských vojakov. V piatok doobeda padla aj [...]

Fico

Od Tatier po Poloniny. Ficov kabinet ide na východ, chce riešiť problémy štyroch okresov

24.06.2026 07:22

Výjazdové rokovanie sa uskutoční v obci Malcov.

Vlak / Železnica / Koľajnice /

Jeden systém ochromil vlaky v celom Nemecku. Cestujúci uviazli na staniciach

24.06.2026 06:42

Železnice zasiahol rozsiahly výpadok.

krym

ONLINE: Ukrajina útočila na Krym, Sevastopoľ ostal bez elektriny. "Zachovajte pokoj," odkázal gubernátor

24.06.2026 06:27, aktualizované: 07:01

Ukrajinská armáda sa snaží strategicky dôležitý polostrov izolovať.

kratky stuška

V4 sa tvári ako znovuzrodená, no pod povrchom tlie výbušná téma: Ukrajina, Maďari aj Rusko preveria jej jednotu

24.06.2026 06:00

Stuška vidí šancu, Krátky varuje pred ilúziami. V4 čaká test pri Ukrajine a Rusku.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 692
Celková čítanosť: 3022919x
Priemerná čítanosť článkov: 4368x

Autor blogu

Kategórie