Wittkoff poletí do Moskvy
23. apríla 2025 16:14,
Prečítané 1 981x,
trikopce,
Nezaradené
Trumpov vyjednávač o riešení konfliktu na Ukrajine sa onedlho znovu stretne s Putinom. Prerokujú zrejme náhradný plán B, – potom, čo pôvodný plán A – mierová zmluva Rusko-Ukrajina podľa predstáv Trumpa bola Zelenským a EU/UK odmietnutá.
Možno len hádať, čo bude plán B obsahovať. Zrejme to, pred čím už Trump EU varoval. Po prvé, že sa USA z vyjednávania stiahnu. Po druhé, že bezplatnú vojenskú, finančnú a informačnú pomoc Ukrajine prenechávajú na bedrách EU/UK. A po tretie, že USA a Rusko budú pokračovať v uvoľňovaní politických a ekonomických vzťahov. USA obnovia obchodovanie a investovanie v Rusku. Stiahnu sankcie vyhlásené po 2014. Rusi a Američania opätovne začnú spolupracovať v oblasti vzdelávania, vesmíru, kultúry, turizmu, športu.
Aj keď sa tým boje na UA nezastavia, svet bude po obnovení spolupráce Američanov a Rusov predsa len o čosi bezpečnejší, predvídateľnejší, možno aj lepší. Ktovie…
Priatelia, ak sa chcete bližšie informácie, kliknite na môj predošlý /hoci tiež dnešný blog.
24.06.2026
Naš médiá informujú o zničení jedného mosta ponad kanál smerom na Krym. /Most cez kanál ženisti ľahko nahradia…/. No ani slovo nedajú o prielome na severnom fronte, resp. o tom, že Rusi sú pri Sumách, metropole Sumskej oblasti /za sovietskych čias mali vyše 300 tis. obyv. ale po osamostatnení Ukrajiny to kleslo na 275 tis. obyv.; mesto je porovnateľné s Košicami/. [...]
22.06.2026
Podľa správ frontových reportérov Rusi údajne obsadili Krasnyj Liman. Na budovách v centre mesta vejú desiatky ruských zástav a replík Víťaznej zástavy, ktorá v 1945 zaviala nad Reichstagom. . Jedna z nich aj na historickom pravoslávnom chráme Svätého Mikuláša Divotvorcu. Rovnaký spôsob označovania ruskej prítomnosti sa predtým začal uplatňovať v Konstantinovke. [...]
19.06.2026
Bolo na čase, aby opozícia dostala to, o čo si posledný polrok koledovala. Dostala poriadnu nakladačku. Výsledok 78 ku 54 hovorí za všetko. Hovorí ale aj o tom, že besná nie je celá opozícia. Štvrtina opozičných politikov do NRSR nešla. Je asi predsa len trochu viac pri zmysloch resp. kašle aspoň na tie najväčšie excesy svojich straníckych vodcov. Bolo na čase, že [...]
Celá debata | RSS tejto debaty