Ukrajinci klamali-horela tráva, nie ruské lietadlo

2. marca 2024, trikopce, Nezaradené

Asi ste si už aj vy všimli chvastanie banderovcov o tom koľko ruských lietadiel sa im v posledných dňoch podarilo zostreliť. Tieto haoxy nedokázala ukrajinská tajná služba SBU ničím hmatateľným podložiť. CIPSO/SBU sa preto posnažila a konečne predložila verejnosti fotografie a video.

-Ibaže to tí banderovskí nemali robiť. Narobili si len obrovskú hanbu. Na videu bez zvuku je vidieť dym a plamene. Komentár oznamuje, že to horí ruské lietadlo SU-34. Vraj bolo zostrelené 1.marca pri Mariupole. Netrvalo dlho, a už sa na ruskom ale aj ukrajinskom nete ukázali zábery staré asi mesiac. Sú to zábery požiarnikov, na ktorých varujú občanov pred tradičným predjarným vypaľovaním trávy. Čiže to, čo na banderovskom videu dymí a horí nie je SU-34 ale suchá tráva…

Nuž, ako vravia v Česku- „chybička se vloudí…“

Na donbaských frontoch nič nové. Rusi pomaly postupujú. Čistia dobyté mestečká a dediny. Na znak toho, že OS RF úplne ovládli Novomichajlovku a Tonenkoje, vztýčili dnes v oboch obciach ruské štátne zástavy. Silné boje hlásia v okolí Rabotina, Novodanilovky a v smere na Malajskuju Tokmačku.

Ukrajinská verejnosť okrem správ z frontu rieši aj Syrského čistky v dôstojníckom zbore OS UA. Hľadá sa vinník porážky pri Avdejevke. Rusi zas intenzívne debatujú o odposluchoch nemeckého vojenského velenia, v ktorých sa riešila dodávka rakiet s plochou dráhou letu /s doletom 500 resp. 700 km/. Rakety Taurus mali byť použité na zničenie strategického Krymského mosta. Velenie OS RF proklamovalo, že ak by sa Nemci podieľali na zničení mosta, znamenalo by to priame zapojenie Nemecka do vojny s Ruskom.

S účasťou v bojoch proti Rusku koketujú aj krajiny NATO z Pobaltia a Škandinávie. Ruskí analytici identifikovali viacero miest možného vypustenia výbušného drona, ktorý dnes poškodil obytný dom v Petrohrade. Predbežne sa hovorí o Estónsku ale aj Švédsku. Lotyšsku a Fínsku. Analytici teraz miesto štartu drona ďalej spresňujú.

Nevyzerá to s tou perspektívou mieru veľmi dobre. Ej, veru nie.