Založ si blog

TV JOJ -hanbite sa !

Konkrétne -hanbite sa, pani redaktorka Milka Š.U. To, čo ste predviedli v sobotu večer 9.12.2023, tak to je vrchol neobjektívnosti a manipulatívnosti.

O čo Ide ? O to, že ratingová agentúra Fitch znížila rating SR z A na A-. Teda o jeden stupeň. Oznámiť to a splniť si informačnú povinnosť by bolo v poriadku. V poriadku ale nie je to, čo z tejto správy pani redaktorka utkala. Vytvorila asi 5 minútový sled poplašných vyhlásení proti-vládnych pravicových expertov, členov bývalých vlád a opozičných politikov. K nim na druhej strane pridala iba krátke zostrihané „chodbové“ ad hoc vyjadrenie ministerky hospodárstva, teda predstaviteľky rezortu, ktorý s finančnými trhmi veľa spoločného nemá.

Hanebné je pri analýze ratingov predovšetkým to, že pani redaktorka Š. nevenovala ani mäkké „f“ratingom ďalších dvoch svetoznámych ratingových agentúr. Aké je ich stanovisko ? Nech sa páči:

  • 17. novembra oznámila svoj rating agentúra Standard and Poors. Rating Slovenska NEZMENILA. Zachovala pre nás rating +A.
  • 27. novembra oznámila svoj rating agentúra Moodys. Rating Slovenska NEZMENILA. Zachovala pre nás rating A2.

Ratingy všetkých troch najvýznamnejších ratingových agentúr sú nové a budú platné pár mesiacov. Dá sa čakať, že ich prehodnotia až v polovici budúceho roka. Z porovnania ratingov vyšlo Slovensko úspešne: v pomere 2 ku 1. Áno, páni a panie z JOJ tv, úspešne.

Zníženia ratingu sa v priebehu večerných správ chytili po jojke aj iné médiá. Samozrejme, že všetky mainstreamové televízie nadviazali na demagógiu jojky.. Aby sa vyhli konfrontácii ratingu fitch s výsledkami agentúry Moodys a S&P, doplnili „informáciu“ o hoax, že možno aj tieto dve agentúry hodnotenie SR časom zhoršia. Nuž veď hej, hodnotenia robia cca každý polrok. Rating v lete možno zhoršia, možno zlepšia. Takto mudrovať nie je teda bohviečo.

Aby tých hoaxov nebolo málo, pridali večer médiá a tzv. experti aj ďalší nezmysel, podľa ktorého S&P a Moodys hodnotenie SR ešte nezhoršili, lebo vraj ešte nepoznali vládny konsolidačný balíček. Je to samozrejme klamstvo. Tempo konsolidácie 0,5% ročne je známe ešte spred volieb. Všetky opatrenia z konsolidačného balíčka boli avizované už dávno-vo vládnom memorande, v programovom vyhlásení vlády. Vrátane 13-dôchodku, rodičovského dôchodku, kompenzácie cien energií, kompenzácie rastu hypotekárnych úverov a pod. Agentúry už pri hodnotení zo 17. resp. 27. novembra veci poznali. – Takže páni opozičníci /politici, novinári, tzv.experti/ – neklamte. NEKLAMTE. Klamať sa nemá. Osobitne v mienkotvorných médiách sa to nemá. ,

Je hanebné, ako niektorí „naši“ novinári dokážu prekrúcať a dezinformovať verejnosť. Ako dokážu pozitívne informácie pred Slovákmi zatajiť alebo bagatelizovať a negatívne zveličiť a zorganizovať k nim priam nepriateľskú mediálnu kampaň. – „Informácia“ JOJ TV a ostatných mainstreamových tv o ratingoch SR je prekrásny, učebnicový príklad takejto nehoráznosti.

Páni a panie z JOJ, ale aj z RTVS, Markízy a ta3, hanbite sa.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

Boris Susko

Susko: Je štandardné, že zverejnenie obsiahlych zákonov trvá niekoľko týždňov

21.02.2024 13:26

Šéf rezortu spravodlivosti odmietol, že by zverejnenie zákona bolo otázkou hodín a dní. Označil to za nezmysel.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848132x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie