Izrael navrhuje palestínsky národ vyhladiť

30. októbra 2023, trikopce, Nezaradené

Jeden z izraelských vládnych návrhov na konečné riešenie palestínskej otázky predpokladá, že všetkých Palestínčanov z ich pôvodnej dvojtisícročnej vlasti vysťahuje. Kde ? Do niektorého zo susedných štátov: tých z Gazy do Egypta, tých zo Západného brehu Jordánu zase do Libanonu, Sýrie či Jordánska. Tí, čo odídu už budú občania iných štátov. Tí čo zostanú, budú izraelskou armádou označení za teroristov z Hamasu a budú do posledného vyhladení. Nuž a potom bude vymaľované.

Palestínsky národ prestane existovať. Požiadavka OSN na vznik samostatného štátu Palestína prestane existovať. Nebude národ, nebude štát. Bude iba Izrael. Aj v Gaze, aj na Golanských výšinách, aj na Západnom brehu Jordánu. Bude presne to, čo konšpirátori označili za skutočnú príčinu súčasného blízkovýchodného konfliktu. Izrael obetoval 1400 svojich občanov, aby mal dôvod vyhnať a vyhladiť 5 miliónov Palestínčanov a aby sa ich navždy zbavil.

Bude takéto izraelské riešenie problému s iným etnikom na svojom historickom území príkladom aj pre iné národy a štáty ? Vyženú Srbi podľa izraelského vzoru Albáncov z Kosova a Metohije do Albánska ? Vyženú Rusi Ukrajincov z Krymu, Novoruska a Maloruska do Poľska ? Vyženú Slováci Rómov do Indie, Maďarov za Ural a Čechov z Moravy do Česka ? Zaženú Katalánci a Baskovia Španielov naspäť do Španielska ? Vypudia Arméni z Karabachu turkické obyvateľstvo do Azerbajdžanu, Vyhladia alebo vypudia Íri anglofilných Ulsterčanov do Anglicka, Gréci Turkov z Cypru do Turecka ?..atď., atď.

Židia sú múdry národ. Podľa biblie sú vyvoleným, vzorovým národom pre ostatné národy. Máme sa teda správať podľa vôle Hospodina-a poriešiť si svoje etnické a rasové problémy podľa izraelského vzoru…?

Je však aj iné riešenie. Riešenie všeľudsky akceptovateľné. Riešenie podľa rezolúcií OSN, teda medzinárodného spoločenstva národov. A to káže, aby sa všetci, teda aj Židia podrobili všeľudským zákonom humanity, tolerancie a mierového spolužitia. Ja sa prihováram pre toto druhé, medzinárodné riešenie.