USA prísne utajili údaje o vzniku vojny na Ukrajine

6. októbra 2023, trikopce, Nezaradené

Podľa informácií tureckého tv kanála Onedio /odnož prvého kanála tureckej tv/ špecializujúceho sa na breaking news/ sa Pentagon rozhodol na 50 rokov utajiť údaje o prípravách Ukrajiny /s podporou USA a UK/ k útoku na na DNR, ĽNR a na Krym na jar 2022. Ani pre verejnosť a novinárov ale ani pre vrcholových politikov takto nebudú ešte dlho prístupné rôzne svedectvá, dokumenty, vyjadrenia úradných orgánov a pod. Utajenie predvojnových udalostí potvrdila aj pan-ázijská Morning South.

Príčinou utajenia je údajne strach z toho, aby sa materiály nedostali do rúk Trumpa. ktorý by ich mohol zneužiť v prezidentskej kampani /2024ˇ/. Ak by sa materiály dostali na verejnosť, ukázalo by sa čo všetko urobili demokrati a americký vojensko-priemyselný komplex pri príprave útoku Ukrajiny na LNR,DNR, Krym a Rusko.

Na pozadí informácií z takýchto materiálov by sa inak javilo aj rozhodnutie Putina zahájiť 24.februára 2022 preventívnu ŠVO. Ak k tomu prirátame neustále odmietanie žiadostí RF rokovať o členstve UA v NATO, o plánoch NATO na základne na UA a pod, – je obraz o okolnostiach zahájenia ŠVO pomerne jasný.

Ľahšie sa takto dá dekódovať aj včerajšie vyhlásenie Putina na Valdajskom fóre. Podľa neho súčasný konflikt na UA nebol a nie je teritoriálny. Rusku nešlo a nejde o územia – slovami Putina „máme ich dosť“. Išlo a ide o bezpečnosť Ruska a Rusov v Rusku, na nových ruských územiach či na Ukrajine.

Nezávislý americký mysliteľ Jeffrey Sachs sa na príčiny vojnového konfliktu pozerá z ešte väčšieho historického odstupu. Sachs potvrdil to, čo už dávno hovoria ruskí a aj slovenskí geopolitici: že totiž epidémia rusofóbie, ktorou je nakazený Západ, vrátane USA, bola na Západ a do USA zavlečená z vlhkej a chladnej krajiny lordov – z Veľkej Británie. Británia má s Ruskom problém už od čias Ivana Hrozného, teda pekných pár storočí. Británia závidí Rusku jeho bohatstvo, silu a slávu a po generácie sa snaží centrum slovanstva zlikvidovať, podriadiť a zotročiť. Niet desaťročia, v ktorom by Británia na Rusko nezaútočila. Zriedkakedy priamo, najčastejšie cez nastrčené štáty, ochotné bojovať v jej proxy vojnách. Bohužiaľ pre ňu, stále je to neúspešné.

Sachs nepolemizuje s tým, že terajší konflikt na Ukrajine zapríčinili mnohé rôzne faktory-na ruskej, ukrajinskej či NATO-vskej strane. Sachs k tomu len dodáva, že príčinou tohto konfliktu nie sú iba objektívne fakty ale aj faktory psychologické, historické. Teda faktory vyplývajúce z temnej mysle britských vládnucich elít.

Na donbaskom fronte je relatívne pokoj. Samozrejme, prestrelky a sondážne útoky a protiútoky stále bežia. Ruský vrtuľník napr. dnes ráno potopil v Čiernom mori ukrajinské vyloďovacie plavidlo. V poslednom čase sú pokusy Kyjeva o vylodenie malých ale propagačne veľmi hlasných skupiniek banderovcov dosť časté. Realistickejší projekt než vylodenie sa na Kryme je budovanie akéhosi ukrajinského surovikonvského obranného valu v okolí Charkova, Kupjanska a inde. Existencia obranných valov na ruskej a ukrajinskej strane iba potvrdzuje, že t.č. žiadna strana nemá síl a ani chuti na nejakú rozhodujúcu ofenzívu.

Naše médiá v smutných farbách líčia udalosť v dedinke Hroza. Pri nej ruská strela /raketa Iskander alebo klzavá samoriadená bomba FAB/ zničila budovu s kaviarňou a reštauráciou. Pri útoku Rusov údajne zahynulo 52 ľudí. Ľudia vraj v čase útoku nič zlé nerobili. Naopak, trúchlili za osobou, ktorú práve pochovali. Rusi vraj zaútočili iba preto, že tam bolo pohromade príliš veľa ľudí. Naše médiá sa zabudli spýtať prečo je v malej dedinke ubytovacia reštaurácia pre stovky ľudí. Naše médiá zabudli uviesť, že mŕtvym nie je obyčajný rodák z dedinky ale že to bol vysoký dôstojník ukrajinskej vojenskej rozviedky. Naše médiá tiež zabudli uviesť, že drvivá väčšina účastníkov karu boli tiež príslušníci ukrajinskej vojenskej rozviedky. Vo svetle týchto doplňujúcich informácií sa úder na dedinskú krčmu v Hroze hneď javí v inom svetle. Alebo nie ?