Založ si blog

Rusom sa darí-Blinken už spieva o prímerí

V predchádzajúcom článku, ktorý bol predčasne stiahnutý z titulky sme informovali o novej – akoby mierovej pesničke ministra zahraničia Blinkena . Nápev tejto pesničky je ruský /Rusi o mieri hovoria od prvých dní ŠVO/, no Blinkenova interpretácia je typicky americká-falošná. Blinken totiž iba zopakoval, že USA pristúpia na rokovania s RF, no načrtnutie čiar výsledného tvaru nechávajú na Zelenskom. Blinken zopakoval starý americký refrén o územnej celistvosti a odhodlaní USA podporiť Ukrajinu v boji za jej obnovu. Čiže nič nové, iba humbug.

Prečo však vôbec tento humbug ? Prečo aj keď falošné ale predsa len aké-také popevky o mieri ? Odpoveď je jednoduchá. Lebo Ukrajinu a USA kvári čas. Ukrajina má do nástupu dažďov, zlovestnej rasputice asi mesiac. Dovtedy musí dosiahnuť aspoň minimum svojich cieľov. Napríklad priblížiť sa k diaľnici Doneck-Mariupol na dostrel artilérie a raketometov. Čiže dosiahnuť operačnú kontrolu tejto hlavnej spojnice Ruska na nové územia a na Krym.

USA tiež kvári čas. Bidenova administratíva má cca 3 mesiace, aby pred ostrým začiatkom prezidentskej predvolebnej kampane v USA dosiahla keď už nie víťazstvo nad Ruskom, tak aspoň jeho jasné oslabenie. Prípadná ochota Ruska začať sa zapodievať akýmisi americkými úvahami o prímerí by sa pri vhodnej mediálnej dezinterpretácii dala považovať za signál takejto ruskej slabosti. Biden by mal dobrý bod. Síce len mediálny, ale na Západe sú médiá smrteľne dôležité.

Vie to o nich aj Zelenskij, ktorý v interview pre The Economist konštatoval slabnúcu ochotu Západu udržiavať súčasnú úroveň podpory Ukrajiny /vojenskej ale hlavne finančnej/. Zelenskij ale takýmto západným lídrom pohrozil, že médiá na Západe sú na strane Ukrajiny a ak západní lídri budú konať proti vôli médií a nimi ovplyvnenej verejnosti a vydajú Ukrajinu napospas Rusku, bude to ich politický koniec. Zelenskij sa takto neváhal vyhrážať ani Trumpovi. V „dobrom“ mu odkázal, že ak by chcel reálne odskočiť od podpory Ukrajiny vo vojne s Ruskom, americká verejnosť ho zmetie.

Takéto úvahy v amerických a kyjevských kruhoch nesvedčia o víťaznej nálade. Skôr sú predzvesťou strachu z toho, čo by mohlo prísť. Čo by to mohlo byť ? – Nuž reálna strata záujmu Západu o osud Zelenského a jeho banderovskej družiny.

Už aj Zelenskij stratil nádej na rýchlu a úspešnú vojenskú protiofenzívu. Začína hovoriť o pláne „B“ – o dlhej vojne, ktorá by Rusko ekonomicky a psychologicky vyčerpala. Ktorá by bola sprevádzaná záškodníckymi útokmi dronov a teroristických buniek banderovcov, ktoré sa v húfoch utečencov do RF dostali. Ktorá by bola v plnej miere bola financovaná – ako inak- zo Západu. Zelenskij dúfa, že čarom svojej osobnosti presvedčí keď už nie politikov, tak aspoň médiá a následne aj verejnosť na Západe o užitočnosti a nevyhnutnosti takejto podpory. Prečo ? – Lebo vraj ide o Západ, o jeho bytie a nebytie. Lebo vraj keď padne Ukrajina, padne aj Západ-jeho blahobyt, jeho hodnoty, jeho spôsob žitia a myslenia. Prosto-padne všetko. Koniec….

Problémom tohto „post-ofenzívneho“ Zelenského plánu „B“ je ale RUSKO. To Rusko ktoré zo 75%-80% podporuje politiku Putina. To Rusko, ktoré v práve ukončených komunálnych voľbách umožnilo opäť zvíťaziť Putinovým kandidátom „Jednotného Ruska“ alebo jeho spojencom -komunistom a liberálnym demokratom. To Rusko, ktoré má aktuálne dvojnásobný rast HDP než EU. To Rusko, ktoré si dovoľuje grandiózny program plynofikácie ruského vidieka. to Rusko, ktoré ide skrátiť vek ruských mužov pri odchode do starobného dôchodku. To Rusko, ktoré obnovuje /už neplatnými dohodami zakázaný/ vývoj a výrobu nových zbraní ako napr. plávajúca húfnica alebo tzv. lietajúca verzia tanku T-8O.

-Mimochodom, pokiaľ ide o tzv. „lietajúci tank“. Tento tank sa vyznačuje skvelou manévrovateľnosťou v podmienkach centrálnych mestských komunikácií, schopnosťou vyvinúť rýchlosť 80 km/hod. a vystreľovať laserom navádzané alebo samonavádzacie strely ešte pred dosahom palebných prostriedkov nepriateľa. Tento ľahký a extrémne pohyblivý tank je presným protipólom ťažkých Abramsov, Challengerov a Leopardov. Je to tank ako stvorený na rýchly postup ofenzívy a následné boje vo veľkomestských aglomeráciách…

Nech je akokoľvek, Rusom sa neoblomnosťou na Surovikinovej línii frontu a hospodárskou a politickou stabilitou v tyle podarilo zmenil politický a mediálny diskurz o vojne na Ukrajine. Prestalo sa blúzniť o prielome Surovikinovej línie, o obsadení Melitopolu, Berďanska či Mariupolu či o oslobodení Krymu. Aj keď falošne ale predsa sa začali spomínať rokovania o prímerí. A menej bojachtivým politikom Západu sa začali adresovať temné hrozby mediálnych a občianskych protestov. Zelenskému a silnej antiruskej brtisko-americkej lobby, ktorá ho riadi, zostáva dnes už len práca na pláne „B“.

Nazdám sa, že ak aj tento plán zlyhá, -konečne sa dostane na pretras plán „C“. Teda skutočný plán mieru pre Rusko a Ukrajinu. Realistický plán, zohľadňujúci životné potreby oboch partnerov, rešpektujúci status quo. No najmä plán, ktorý nadviaže na historickú mierovú, obojstranne výhodnú spoluprácu dvoch východoslovanských národov.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli mu na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418101x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie