Založ si blog

Rusom sa na fronte niečo trochu podarilo

V monotónnom toku informácií našich médií o samých ruských neúspechoch dovoľte na vyváženie stavu vecí pár informácií z iných ako našich či ukrajinských zdrojov:

  • Včera sa Rusom v Krivom Rogu podaril útok na nenápadnú policajnú stanicu. Pomocou informácií od rozviedky a rakety vzduch – zem zrovnali so zemou nielen policajnú budovu ale hlavne zlikvidovali 43 účastníkov bezpečnostného stretnutia: z toho 4 Holanďanov a 6 Rumunov. Domáci a NATO-špecialisti tu rokovali o logistike vojenských letísk, odkiaľ by mali v budúcnosti operovať lietadlá F-16.
  • MO RF dnes oznámilo, že spoločným úsilím leteckých a námorných síl RF boli v blízkosti Krymského mosta zničené tri bezposádkové hladinové drony a 4 rýchle člny americkej výroby, v ktorých prišlo o život viac ako 50 ukrajinských námorných výsadkárov. Mimoriadne silne vytvorený námorný výsadok mal zrejme spôsobiť úplnú deštrukciu časti mosta. Bohužiaľ pre Kyjev akcia sa nepodarila.
  • MO RF dne oznámilo zničenie druhého britského tanku Challenger 2. Na likvidáciu tanku stačil prvý výstrel z ruského protitankového raketového zariadenia Kornet. Challenger 2 je podľa Rusov dobrý tank s najlepším predným pancierovaním v NATO. Napriek tomu Rusi našli spôsob ako ho fatálne zasiahnuť. Tank mal byť použití až po dosiahnutí prielomu ruských línií pri rýchlom zdrvujúcom útoku napr. na Tokmak, Melitopol alebo Mariupol. Keďže sa prielom nekoná, použili ho OS UA aspoň v bežnom boji. Ako vidieť, nie príliš účinne.
  • Tréning ukrajinských tankistov na nemecké Leopardy prebieha v mnohých krajinách NATO. Niekde dosť kuriózne. Napríklad v Dánsku podľa Forbes-u sa na výcvik použili tanky Leopard, ktoré boli už dlhší čas umiestnené ako exponáty v dánskom kráľovskom vojenskom múzeu.
  • Periodikum Business Insider s odvolaním sa na správu Royal United Institute analyzoval konštrukciu a použitie ruských mínových polí. Považuje ich za vojensky netradičné. Rusi robia mínové polia veľmi rozsiahle /až do hĺbky 500 m a viac/. Míny kladú neraz v dvoch poschodiach nad sebou, čo zabezpečuje ireparabilné zničenie pancierovanej techniky. Na zmätenie ukrajinských odmínovačov kladú tiež výbušné nástrahy tam, kde chcú aby sa im ukrajinskí odmínovači vyhli alebo odklonili nesprávnym smerom. V prípade masívneho útoku však naopak mínové polia podpaľujú a vytvárajú tak ohnivé výbušné steny. Rusi aplikujú aj ďalšie pomerne lacné ale účinné triky.

Tieto informácie boli získané bez možnosti konfrontovať ich na mieste bojov. Tak je to ostatne pri vojnových informáciách vždy. Zostáva na čitateľovi, aby sám posúdil, čo je na nich pravdepodobné a uveriteľné a čo je bežná vojnová propaganda.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

Dmitrij Peskov

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smer je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418112x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie