Založ si blog

Rusom sa na fronte niečo trochu podarilo

V monotónnom toku informácií našich médií o samých ruských neúspechoch dovoľte na vyváženie stavu vecí pár informácií z iných ako našich či ukrajinských zdrojov:

  • Včera sa Rusom v Krivom Rogu podaril útok na nenápadnú policajnú stanicu. Pomocou informácií od rozviedky a rakety vzduch – zem zrovnali so zemou nielen policajnú budovu ale hlavne zlikvidovali 43 účastníkov bezpečnostného stretnutia: z toho 4 Holanďanov a 6 Rumunov. Domáci a NATO-špecialisti tu rokovali o logistike vojenských letísk, odkiaľ by mali v budúcnosti operovať lietadlá F-16.
  • MO RF dnes oznámilo, že spoločným úsilím leteckých a námorných síl RF boli v blízkosti Krymského mosta zničené tri bezposádkové hladinové drony a 4 rýchle člny americkej výroby, v ktorých prišlo o život viac ako 50 ukrajinských námorných výsadkárov. Mimoriadne silne vytvorený námorný výsadok mal zrejme spôsobiť úplnú deštrukciu časti mosta. Bohužiaľ pre Kyjev akcia sa nepodarila.
  • MO RF dne oznámilo zničenie druhého britského tanku Challenger 2. Na likvidáciu tanku stačil prvý výstrel z ruského protitankového raketového zariadenia Kornet. Challenger 2 je podľa Rusov dobrý tank s najlepším predným pancierovaním v NATO. Napriek tomu Rusi našli spôsob ako ho fatálne zasiahnuť. Tank mal byť použití až po dosiahnutí prielomu ruských línií pri rýchlom zdrvujúcom útoku napr. na Tokmak, Melitopol alebo Mariupol. Keďže sa prielom nekoná, použili ho OS UA aspoň v bežnom boji. Ako vidieť, nie príliš účinne.
  • Tréning ukrajinských tankistov na nemecké Leopardy prebieha v mnohých krajinách NATO. Niekde dosť kuriózne. Napríklad v Dánsku podľa Forbes-u sa na výcvik použili tanky Leopard, ktoré boli už dlhší čas umiestnené ako exponáty v dánskom kráľovskom vojenskom múzeu.
  • Periodikum Business Insider s odvolaním sa na správu Royal United Institute analyzoval konštrukciu a použitie ruských mínových polí. Považuje ich za vojensky netradičné. Rusi robia mínové polia veľmi rozsiahle /až do hĺbky 500 m a viac/. Míny kladú neraz v dvoch poschodiach nad sebou, čo zabezpečuje ireparabilné zničenie pancierovanej techniky. Na zmätenie ukrajinských odmínovačov kladú tiež výbušné nástrahy tam, kde chcú aby sa im ukrajinskí odmínovači vyhli alebo odklonili nesprávnym smerom. V prípade masívneho útoku však naopak mínové polia podpaľujú a vytvárajú tak ohnivé výbušné steny. Rusi aplikujú aj ďalšie pomerne lacné ale účinné triky.

Tieto informácie boli získané bez možnosti konfrontovať ich na mieste bojov. Tak je to ostatne pri vojnových informáciách vždy. Zostáva na čitateľovi, aby sám posúdil, čo je na nich pravdepodobné a uveriteľné a čo je bežná vojnová propaganda.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100555x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie