Založ si blog

Epidémia čudných úmrtí medzi dôstojníkmi NATO

Všimli ste si to aj Vy ? Ja teda áno. V poslednom čase spadlo v USA, Austrálii a i.niekoľko amerických vojenských lietadiel a vrtuľníkov. V poľskom Rzeszowe /hlavnom logistickom uzle pri vojenských dodávkach NATO na Ukrajinu/ umrelo min. 16 poľských dôstojníkov na tajomnú legionársku chorobu. Francúzsky generál Jean-Louis Georgelin spadol z útesu v Pyrenejách, Vzápätí pri nehode zahynuli dvaja francúzski dôstojníci Nicolas Latour a Baptiste Gauchot. Generál NATO Anthony Potts, vykonávajúci funkciu kontrolora efektívnosti dodávok zbraní a munície NATO na Ukrajinu, zahynul vraj v Marylande pri havárii lietadla. Vedenie americkej leteckej základne Tinker v Oklahome oznámilo smrť 17 amerických špecialistov pri havárii vrtuľníka. Americké médiá písali a píšu o zvýšenom počte samovrážd a úmrtí dôstojníkov na čudné infekcie…Spoločnou črtou ich cestovateľskej anamnézy bola Ukrajina.

Ako si túto pandémiu čudných úmrtí medzi špecialistami a dôstojníkmi NATO v poslednom mesiaci-dvoch vysvetliť ? Treba v tom vidieť vražednú ruku Moskvy, FSB ? Alebo čosi iné ?

Čo iné by to ale mohlo byť ? Miesto konšpirovania prikladám iba informáciu o podobných čudných úmrtiach medzi americkými vojakmi v Afganistane. Aj tam sa po istých akciách Talibanu proti vojakom USA vyskytli zhluky čudných náhod. Američania zrazu v istom momente umierali na uštipnutie hadmi, na pády z útesov, na dôsledky dopravných nehôd a pod. Nuž, stať sa môže všeličo, aj takéto úmrtia-prečo však diskontinuitne, v zhlukoch a v podozrivej časovej väzbe na úspešné akcie Talibanu proti Američanom ?

Pravda o takýchto nešťastných náhodách Američanov v Afganistane vyšla neskôr najavo. Novinári vysnorili, ako sa veci v skutočnosti mali. Ukázalo sa, že čudne zahynuvší americkí vojaci padli pri úspešných útokoch „primitívnych Talibov“ na špičkovo vyzbrojených amerických „hrdinov“. Americké ozbrojené sily to ale pred americkou verejnosťou chceli zakryť úmrtiami mimo bojového poľa, kadejakými nešťastnými náhodami. Americké úrady sa hanbili priznať, že za agresiu do Afganistanu platia USA životmi Američanov. Objasnenie skutočných okolností ich smrti potom o.i. viedlo k tlaku americkej verejnosti na odchod USA z Afganistanu.

V časovej spojitosti s poslednými čudnými nešťastiami dôstojníkov NATO /Poliakov, Francúzov, Američanov…/ sú dva mimoriadne mysteriózne útoky Rusov na riadiace centrá a ubytovne NATO na Ukrajine. Predovšetkým mám na mysli útok na riadiace centrum SBU a ubytovňu NATO v Dnepropetrovsku a na konferenciu a výstavu bojových dronov v Černigove. Podobná časová spojitosť bola medzi čudnými úmrtiami dôstojníkov NATO po útoku ruských rakiet na hlbinné bunkre pri Ľvove a na centrum SBU v Kyjeve.

Včera Rusi raketami zaútočili na sídlo gen Budanova a hlavný štáb vojenskej rozviedky a kontrarozviedky Ukrajiny. Podľa novinárov z tureckej tlačovej agentúry Anadolu mńožstvo mŕtvych a ranených vynášali v maximálnom utajení. – Ak medzi nimi budú špecialisti z krajín NATO, to zas bude náhlych úmrtí pri páde z útesu…

Nech je akokoľvek, dôstojníci USA a NATO, ktorí slúžili na Ukrajine, v poslednom čase akosi čudne umierajú. A záhadné náhody spojené s okolnosťami ich smrti by teoreticky mohli byť vynikajúcou „výhovorkou“ na formalizáciu, legalizáciu ich smrti bez toho, aby to u naivnejšej časti verejnosti na Západe vzbudilo akúkoľvek neželanú pozornosť.

Bez ohľadu na akúkoľvek „špekulatívnu“ väzbu s úspešným bojom ruskej armády s armádami NATO na Ukrajine.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100538x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie