Putinov zásah „Dýkou“ paralyzoval Zelenského

18. mája 2023, trikopce, Nezaradené

Takto kvetnato opisuje čínske vojensko-analytické periodikum Sohu situáciu na ukrajinskom fronte potom, čo ruská hypersonická raketa Kyndžal zasiahla a odstavila z prevádzky najmodernejší americký systém protivzdušnej obrany „Patriot“.

Zelenskij sa podľa Číňanov chystal využiť Patriot nielen vojensky, v rámci toľko chystanej veľkej protiofenzívy, ale aj propagandisticky. Patrioty mali za úlohu ničiť ruské hypersonické zbrane a ponížiť tak Rusov na ich najcitlivejšom mieste. Stal sa však pravý opak. Patrioty nezničili Kindžaly, ale naopak. V dôsledku toho je teraz obloha nad Kyjevom a tiež nad celou Ukrajinou, ovládanou ešte Kyjevom, otvorená pre ruské letecké útoky.

Ruské rakety a lietadlá noc čo noc zasahujú sklady zbraní a munície NATO v Kyjeve, v Černygove, v Nikolajeve, v Chmelnickom. Pod údermi diaľkovo riadených bômb ruského letectva sa plocha Bachmutu, ovládaného ešte Ukrajincami zúžila na necelé 1%.

Bývalý americký minister zahraničia H.Kissinger nazval správanie sa Ukrajiny, vyzbrojenej americkými zbraňami ako „správanie sa opice s granátom“. Kissinger naznačuje, že ďalšie dodávky zbraní do rúk Zelenského-bez toho, aby Ukrajina bola členom NATO- by boli veľmi rizikové. Bohužiaľ, starého pána nepočúvajú ani v USA a ani v Európe.

V tejto situácii podľa mňa najväčší provokatéri protiruských aktivít-Briti, organizujú akúsi protiruskú leteckú alianciu. Jej cieľom je dodať Ukrajine zázračné F-16-ky. Ktovie, ako to dopadne, lebo svoje vlastné lietadlá Ukrajine odmietli dodať nielen Briti samotní, ale aj Nemci a Poliaci. Zatiaľ je otvorená iba možnosť dodať F-16-ky na Ukrajinu z Holandska. A keď sa konečne nejaké F-16-ky dostanú na Slovensko, potom možno na Ukrajinu poputujú aj z najservilnejšej krajiny zo všetkých servilných krajín NATO – zo Slovenska.

Obchodník s leteckým „šrotom“ Naď už možno chystá na tento „díl“ papiere…