Založ si blog

Ruský pohľad na dar našich migov Ukrajine

V interview pre moskovskú Pravdu dnes kapitán prvého stupňa M.Klimov píše prečo Slovenská republika odovzdala všetkých svojich 13 migov-29 banderovcom. Klimov už v nadpise uvádza, že nebolo v silách Slovenska ťahať sa s NATO resp. s USA za prsty.

Podľa Klimova jednoducho Slovensko nie je Maďarsko. Nemá ani jeho silu a ani jeho odvážnu vládu, ktorá by bola schopná s USA o migoch aspoň trochu diskutovať. Americký „obkom“ /oblastný výbor strany/ vydal stranícke uznesenie a slovenská lokálna „vláda“ uznesenie /prostredníctvom svojho bratislavského aktivistu Naďa rozpracovala a splnila.

Slováci sa o migy nehandrkovali aj preto, že ich 13 migov malo v rámci protivzdušnej obrany štátu iba dekoratívnu funkciu. Skutočnú obranu by totiž v prípade vojny aj tak zabezpečovali letecké sily veľkých štátov NATO. Slovenské migy mali navyše svoje vlastné technické problémy, spojené s nezvládnutým prechodom na spojové, navigačné a riadiace systémy NATO.

Z vyjadrení Klimova vyplýva, že sa Rusi migov, dodaných banderovcom zo Slovenska veľmi neobávajú. No zároveň z nich vyplýva aj to, že Moskva chápe podmienky a dôvody, za ktorých musela Bratislava príkaz USA splniť. Rusi chápu situáciu v SR. Preto sa Slovensku ani nevyhrážajú, ani ho za „dar“ banderovcom príliš neodsudzujú. Rusi iba konštatujú, že na rozdiel od Maďarska je dnešná SR plne integrovanou súčasťou svokry NATO. SR má v tejto svorke pevne dané, aj keď nie veľmi prestížne postavenie. -Ale to je už problém SR, nie problém Ruska.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418077x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie