Američania na Ukrajine rabujú, Rusi postupujú, Briti nemajú muníciu…

25. marca 2023, trikopce, Nezaradené

Tri správy zo zahraničnej tlače: Podľa The New York Times sa v ako dobrovoľní bojovníci na Ukrajinu hlásia všelijakí americkí občania. Aj takí, čo nemajú žiadne bojové skúsenosti. Takíto bojovníci len čo dostanú kvalitné americké zbrane, chodia po domoch Ukrajincov a tam kradnú, rabujú, znásilňujú, bijú sa medzi sebou o korisť, hádajú sa, pijú. A keď majú dosť „ukrajinského dobrodružstva“ vracajú sa obohatení zážitkami a zručnosťami naspäť do USA.

V tzv, ukrajinskom internacionálnom legione nie je nejakých symbolických 20 bojovníkov ale podľa The New York Times vyše 2500. Samozrejme, nie všetci sú kriminálnici, no takéto prípady nie sú vôbec ojedinelé.

V britskom The Daily Mail britský generál Sir Richard Barrons ironicky poznamenáva, že V.Putin bude musieť avizovať svoju inváziu do Británie 5-10 rokov vopred. Britské ozbrojené sily majú totiž pri náhlom útoku muníciu iba na jeden deň. Ak má mať Británia šancu na aký-taký férový boj, musí sa naň aspoň 5-10 rokov vopred pripraviť.

Britská tajná služba MI6 podľa britského ministerstva obrany hlási, že ruská ofenzíva v Bachmute sa zastavila. Táto ich informácia je v rozpore z informáciou od amerického ISW, podľa ktorej Rusi na juhozápade i na severozápade významne postúpili a v meste samotnom sú už iba pár desiatok metrov od úplného centra. Ľúte boje aktuálne prebiehajú na mestskom trhovisku. Rozdiel v údajoch je asi spôsobený tým, že v MI6 pracuje početný tím dezinformátorov, kým Inštitút pre výskum vojny /ISW/ je formálne nezávislá odborná organizácia, pracujúca s rozborom satelitných snímok a autentickými výpoveďami ukrajinských dôstojníkov.

Je na vás, vážení priatelia, ako tieto správy zo západných médií okomentujete. Máte na to úplnú voľnosť. Veď na Slovensku je predsa sloboda v prístupe k informáciám, ale aj sloboda názoru. No nie ?!