V ruskej Pravde nazvali slovenskú vládu užitočnými idiotmi prezidenta Bidena

18. marca 2023, trikopce, Nezaradené

V reakcii na včerajšie schválenie odovzdania 13 migov 29 Ukrajine nazvali v ruskej Pravde vládu SR užitočnými idiotmi amerického prezidenta Bidena. Slovenská vláda podľa ruskej Pravdy urobila zo Slovákov pokusných králikov. Biden sám sa bál a bojí poslať banderovcom americké stíhačky aj keď sú vraj na F-16 už vyše roka tajne vycvičení niekoľkí ukrajinskí piloti. Biden si na Slovákoch chce odskúšať nielen reakciu Moskvy ale aj dôveryhodnosť Kyjeva, že po dodaní stíhačiek nebude útočiť na ciele v ruskom vnútrozemí.

Ruská Pravda sa v komentári ku správe z Bratislavy čuduje prečo takto otvorene nepriateľsky konajú práve politické špičky SR. Migy 29 síce spolu so SR posielajú aj Poliaci, ale to vzhľadom na ich chronickú mentálnu úchylku-ťažkú rusofóbiu nie nič prekvapujúce. Prekvapujúce je to však v prípade Slovákov, o ktorých je známy pozitívny vzťah k Rusom a tiež to, že v prieskumoch verejnej mienky odmieta posielať zbrane proti Rusku a uplatňovať proti nemu obchodné sankcie okolo 60% občanov SR.

Ruská Pravda sa pýta, prečo tak slovenská vláda robí v čase, keď na oblohe nemá žiadne bojové lietadlo, keď slovenský vzduch strážia najaté cudzie lietadlá, keď slovenskú PVO tvoria odvšelikiaľ pozbierané druhoradé rakety, keď slovenská armáda má len jeden aj to zhrdzavený tank Leopard.

Pravda spomína na obdobie, keď bývalý premiér Matovič mal guráž a v záujme rýchlej vakcinácie objednal ruské protikovidové vakcíny Sputnik. Západ tým riadne nahneval. Matovič stratil najprv jeho dôveru a potom aj premiérske kreslo.

Pokiaľ ide o nejaké konzekvencie, Rusko sa nimi zatiaľ nevyhráža. Naznačuje však, že môže dôjsť k embargu na vývoz ruského uránu do slovenských atómových elektrární.

Na záver potom Pravda konštatuje, že takýto proti-ruský vývoj nemusí v SR trvať dlho. V septembri totiž budú parlamentné voľby a šancu na víťazstvo v nich má R,Fico a jeho ľavicová strana Smer SSD. Šancu na výhru teda majú sily, ktoré vystupujú proti ďalšiemu vyzbrojovaniu Ukrajiny a proti ďalším protiruským sankciám. Či sa však Slovákom reálne podarí zmeniť súčasnú extrémne protiruskú politickú líniu, ukáže budúcnosť.

-Ako som prečítal , tak odovzdávam. Validitu ruského pohľadu na vec nech si každý overí na základe vlastných poznatkov a skúseností. Dospelý a rozhľadený človek vie čo a ako. Informáciu prijme, posúdi a sám si vyberie, čo je pravda a čo nie.

Prečítajte si bratislavskú i moskovskú Pravdu. A potom pracujte na vlastnej PRAVDE, priatelia.