Urputný boj o ruský tank v centre Berlína !

28. februára 2023, trikopce, Nezaradené

Niekedy okolo 20. februára sa v širšom centre Berlína, pri ambasáde Ruskej federácie objavil ruský tank T-72. Mal provokovať pracovníkov ruskej ambasády a Ruskú federáciu ako takú. Vec sa však akosi zvrtla.

Po veľkej niekoľkodesiatoktisícovej manifestácii nemeckých ľavičiarov za okamžitý a ničím nepodmienený mier sa okolo tanku a na tanku objavili ruže, tulipány, červené klinčeky. Mali symbolizovať pietu na počesť ruskej posádky tohto tanku, ktorá pravdepodobne pri zásahu zahynula. Na tanku sa objavili protivojnové nápisy a nápisy konštatujúce napr. to, že celá južná pologula Zeme /s výnimkou AUS a NZ/ nie je na strane USA a NATO. Ďalšie nápisy vyzývali nemeckú vládu zastaviť dodávky zbraní na UA a skončiť s protiruskými sankciami, ničiacimi nemeckú ekonomiku.

Kvety a protivojnové nápisy rozzúrili ukrajinských aktivistov, mladých „chlopcov“ ktorých sú v Berlíne /ktovie prečo tu a nie na fronte…/ tisíce. Tí sa včera vrhli na tank. O tento pancierový kolos sa rozhorel ľúty boj ako onehdy na Donbase. Napriek odporu nemeckých pacifistov sa mladým banderovcom podarilo z tanku strhať transparenty a ošklbať väčšinu ruží a klinčekov. Potom dvaja ukrajinskí hrdinovia zapichli do veže tanku modrožltú zástavu a vykrikovali do zachrípnutia „slava ukaine-herojam slava“.

Nemecká polícia sa boju medzi nemeckými a ukrajinskými aktivistami iba mlčky prizerala. Vlastne úplne mlčky nie: každého nemeckého občana, čo by sa do boja na ochranu kvetov chcel zapojiť a uraziť tak vládou vítaných ukrajinských utečencov, legitimovala a kordónom vytláčala ďalej od bojiska.

Ukrajina dosiahla v Berlíne skvelé víťazstvo. Aby Kyjevu vydržalo čo najdlhšie, stráži teraz dvakrát dobytý tank nemecká polícia. Na budúci týždeň nemeckú políciu možno vystrieda ukrajinské špeciálne Einsatzkommando „Edelweiss“.