Založ si blog

Ak Dostál a spol. vyhlásia vojnu Rusku, to sa nasmejeme-alebo aj nie…

Tak trochu komediálny poslanec NRSR Bandy Dostál chce, aby SR uznala Ruskú federáciu za teroristický štát. To sa rovná vyhláseniu vojny. Ak sa Dostálovi podarí presadiť jeho kapric v parlamente presadiť, bude sa to rovnať vyhláseniu vojny. Malé Slovensko vyhlási vojnu jednej z troch jadrových superveľmocí. – To by už teda bola odvaha, to by už teda bolo chlapské slovo do bitky !

Dostálova grandiózna vojnová iniciatíva nie je dejinách Slovenska prvá. Už sa čosi podobné raz stalo. V roku 1941 vyhlásila prvá SR z iniciatívy premotivovaného Bélu Tuku vojnu Rusku a neskôr, 12.12.1941 aj vojnu USA a Veľkej Británii. To už teda hej. To bol frajerský čin. Kam sa za ním hrabe podobne premotivovaný Bandy Dostál – veď on chce dostať Slovensko do vojnového stretu iba s Ruskom. Nie som s tým spokojný. Bandy mohol svoj návrh rozšíriť aj na Čínu, Severnú Kóreu a Irán. No veď keď už, tak už. Parlament by to mal odhlasovať v jednom balíku. Ušetrili by sa náklady na tri ďalšie zasadnutia NRSR. A to by v súčasnosti, keď bedákame nad miliónmi na referendum, veľmi vhodné. Za ušetrené eurá by sme mohli rekonštruovať nemocnicu v Stropkove. A ak nie, tak aspoň zdravotné stredisko v Pčolinnom. Prípadne získať peniaze na aspoň dva-tri lety vládnym triskáčom do Bruselu.

Poviete si, -ide o formalitu. O politickú banalitu. Nuž, možno áno, možno nie. Z vyhlásenia vojny USA a Británii sa Slováci v krčmách smiali aj v roku 1941. Lenže potom, – v roku 1944 ich smiech prešiel. Vyhlásenie vojny SR anglosaským mocnostiam totiž poslúžilo ako formálno právny dôvod na bombardovanie Dubovej, Považia a Bratislavy. Po zničujúcich anglo-amerických náletoch zostali stovky mŕtvych civilistov.

Dnes na čosi podobné veľmoc, ktorej sme vyhlásili otvorené nepriateľstvo, de facto vojnu, nepotrebuje zväzky bombardérov. Stačí jeden jediný Sarmat. Alebo dva -tri Kalibre či Iskandery. A bum. Bude to. Bandy už potom nikdy žiaden návrh do NRSR nepredloží.

UKRImi

06.02.2023

Nemám čas a ani chuť pátrať vo verejne dostupných informačných zdrojoch po údajoch o kriminalite medzi ukrajinskými migrantmi. A ak by som sa aj dačoho dopátral, je veľmi otázne, či by blog s takýmito údajmi z portálu nezmizol. Preto len niekoľko postrehov z posledných pár týždňov. Prípad ukrajinského študenta, ktorý zavraždil svoju ukrajinskú spolužiačku, lebo mu [...]

Chválim SRo – za Mons.Gavendu a kardinála J.Ch.Korca

05.02.2023

V inak prevažne oportunistickej relácii Š.Chrappu si dnes /nedeľa, 5.2./ vynikajúci slovenský katolícky kňaz, devínsky farár Mons. M. Gavenda spomenul na najväčšiu slovenskú cirkevnú osobnosť druhej polovice 20.storočia a začiatku 21.storočia -na kardinála Jána Chryzostoma Korca. Na veľkého slovenského národovca, cirkevného činiteľa a duchovného otca obnovy slovenskej [...]

Chválim SRo -to je zázrak!

04.02.2023

Asi nedopatrením sa dnes do živého vysielania na SRo dostal rozhovor redaktorky K.Martinkovej s mladou slovenskou fotografkou /tuším sa volá sl.Bašnáková ale môžem sa mýliť/. Fotografka nemala najkrajšiu slovenskú fonetiku a bola tak trochu slniečkárka, no napriek tomu väčšina toho, čo povedala „sedela“ a jej uzávery boli smelé a presné. Fotografka prežila [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 402217x
Priemerná čítanosť článkov: 2853x

Autor blogu

Kategórie