Založ si blog

Pápež-slniečko

Čaputová sa zase chystá k pápežovi. Chodí k nemu do kancelárie ako kresťania do kostola. Pápežovi neprekáža, že žije v mimomanželskom vzťahu. Čo bolo kedysi hriechom, pre pápeža-slniečkára momentálne hriechom nie je. V dnešnom Ríme nie je podstatný nejaký ten tradičný hriech. Spojivom Františkovej cirkvi a širšej society nie je ani tak život podľa cirkevných regulí ako skôr spoločné záujmy. A tie majú Čaputová a súčasný pápež spoločné. Obaja sú slniečkári.

Čaputová sa chystá do Ríma. Pápež sa zase chystá do Afriky. Medzi polo-kresťanských Sudáncov. Tam ho nikto za jeho liberálne narábanie s katolíckou cirkvou kritizovať nebude. R.k.cirkev denne vďaka svojej netradičnej pokrokárskej politike stráca v krajinách Európy a Južnej Ameriky množstvo duší. Tieto sa Rím snaží nahradiť novými dušami spomedzi animistov, fetišistov a polyteistov. Duša za dušu, no nie ? Pri svojich návštevách si pápež-slniečkár , zdá sa, vyberá krajiny, kde je katolicizmus marginálnym javom. Vyberá si ich skôr podľa geopolitických zámerov tých, čo vládnu Západu, než podľa akútnych religióznych potrieb rímskeho katolicizmu. Pápež-slniečkár sa z misionára viery zmenil na misionára západného spôsobu života a západnej politiky liberálnej demokracie.

Nielen návštevy, ale aj pápežove vyhlásenia k aktuálnym politickým udalostiam svedčia o nedostatku duchovného nadhľadu a nestrannosti pri posudzovaní takých či onakých problémov. Najviac sa to prejavuje vo vzťahu k situácii na Ukrajine. Pápež často, azda každý týždeň venuje svoje modlitby trpiacemu ukrajinskému národu. Spomína všetky hrôzy, skutočné i domnelé, ktoré Ukrajincov stretajú. Oplakáva každú smrť Ukrajinca či Ukrajinky. Na utrpenie donbaských Rusov však nereflektuje, hoci to trvá už takmer 9 rokov, nie 9 mesiacov /ako to ukrajinské/. Pápež sa zaujíma o Ukrajinu iba odkedy sa začali na Ukrajine ruské vojnové operácie.

V rokoch 2014-2022, keď trpeli a umierali v drvivej väčšine najmä Rusi v Doneckej a Luganskej republike, pápež mlčal. Ani len slovko nespomenul 149 zabitých malých detí z Donecka, odpočívajúcich v tamojšej Aleji anjelov. Slovkom kresťanského súcitu sa neprejavil ani vtedy, keď banderovci za živa v Odesse upaľovali ruských aktivistov. Ani slovkom sa pápež vo svojich modlitbách nezmienil o zastrelených ruských zajatcoch, ležiacich pri poprave na zemi bez zbraní a s rukami dozadu. Pápežský dvojitý meter, pápežská dvojitá spravodlivosť. Slniečkársky meter a slniečkárska spravodlivosť.

Vrcholom pápežovej slepoty a hluchoty je ticho, aké panuje v Ríme v súvislosti s najnovšími nájazdami ukrajinského gestapa, zvaného SBU- na pravoslávne chrámy a kláštory, uznávajúce autoritu moskovského patriarchu. Agenti SBÚ už druhý týždeň prehľadávajú a rabujú najposvätnejší chrámový a kláštorný komplex – Kyjevsko-pečerskú lavru. Miesto, kde sú údajne stavebné ale aj písomné pamiatky ešte na Kyjevskú RUS, je vystavené každodennému znesväťovaniu ozbrojených tajných policajtov. Obdobné nájazdy SBU sa ale odohrávajú aj v iných pravoslávnych chrámoch a kláštoroch. Dokonca aj v jednom ženskom pravoslávnom kláštore neďaleko slovenských hraníc – na Podkarpatskej Rusi.

Čo na to pápež-ekumenista ? Nuž nič. Ani slovka protestu. Ticho, tichúčko. Čo by tak ale asi pápež-slniečkár vyvádzal, keby obdobné razie začala robiť ruská FSB. Napríklad v katolíckych a evanjelických chrámoch, či nedajbože synagógach v RF ?! To by bolo modlitieb, to by bolo výziev, to by bolo protestov ! Vtedy by pápež-slniečkár volal na hriešnikov božiu a svetskú spravodlivosť a boží hnev. Lenže v Kyjevsko-pečorskej lavre ide iba o ruských veriacich. Ide iba o ruské utrpenie. A to je podľa príručiek slniečkárstva z 5. avenue prípustné. Nie je to hriešne. Je to k´óšer.

Pápež-slniečkár je pre mnohých slovenských rímskych katolíkov hanbou r.k.cirkvi. Pápežova politika dovoľuje kydať na r.k.cirkev zo strany potratárov, genderistov, LGBTI extrémistov, či zo strany protikatolíckych médií do sýtosti. Ak sa proti hanobeniu r.k. cirkvi postaví tu a tam nejaký cirkevný hodnostár, – z Ríma na neho začnú tlačiť, aby svoj postoj, zameraný na obranu cirkvi – odvolal.

Pápež-slniečkár zatemnil nebo nad r.k. cirkvou pochmúrnymi mrakmi. Jeho slniečko svet nerozjasňuje ale uvrháva do temnôt. Nevonia rajskými záhradami plnými kvetov -ale skôr dymom a sírou. – Ó bože, dokedy nás budeš takto, takýmto pápežom – ešte trestať ?

USA už Rusko na Ukrajine porazili !

29.03.2023

„USA už Rusko na Ukrajine porazili – nadišiel čas ukončiť tam americkú vojenskú angažovanosť. “ – Takto nejako by sa dal parafrázovať názor amerického analytika Daniela Davisa z periodika “ 19FortyFive“. Podľa Davisa už USA prostredníctvom ukrajinských vojakov ruskú armádu dosť oslabili. Navyše prostredníctvom sankcií, ktoré USA [...]

Jaroslav Naď sadne do dvoch tankoch a pôjde na Moskvu !

27.03.2023

Hurá, tak už máme v slovenskej armáde dva tanky ! Dva repasované nemecké tanky Leopard ! Potom, čo sme na Ukrajinu odovzdali naše pôvodné tanky a naše bojové vozidlá pechoty teda už zase máme tankovú brigádu. S dvoma tankami a jedným veľmi motivovaným bojovníkom Jarom Naďom. Jaroslav Naď konečne bude mať do čoho sadnúť – a hybaj na Moskvu ! Šťastnú cestu, pán [...]

Ruské nukleárne zbrane v Bielorusku.

27.03.2023

Naše médiá sú plné komentovania ruského zámeru rozšíriť taktické nukleárne zbrane v Bielorusku. Možno by bolo zaujímavé pozrieť sa na vec aj z ruského uhla pohľadu. Aspoň kvôli úplnosti informácií. Rusi /napr. O.Volodin, spolupracovník Politonline.ru, Pravda.ru a pod/ začínajú pri analýze veci tým, že vymedzujú taktické jadrové zbrane /TJZ/ ako zbrane, ktoré nie [...]

bachmut

Za nič vám ich nedáme! Rodičia v Bachmute ukrývajú svoje deti v pivniciach

30.03.2023 09:51

Dobrovoľníci jav pripisuje kombinácii chudoby a nepriaznivého psychického stavu rodín.

Black Hawk

V americkom Kentucky sa pri výcviku zrazili dva Black Hawky

30.03.2023 08:49

Stav posádky nie je známy.

mexiko

Mexické úrady vyšetrujú osem ľudí kvôli požiaru, ktorý zabil 39 mužov

30.03.2023 08:15

Bezpečnostní pracovníci zrejme nevyvinuli žiadne úsilie, aby obetiam vôbec pomohli.

Bolsonaro

Brazílsky exprezident Bolsonaro sa vracia do vlasti, o opozíciu už nemá záujem

30.03.2023 07:03

Chcem pomáhať mojej strane ako človek so skúsenosťami, uviedol pre televíziu CNN Brasil.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 630755x
Priemerná čítanosť článkov: 3302x

Autor blogu

Kategórie