Scott Ritter, Douglas Abbott Macgregor, Paul Craig Roberts – a Jens Stolltenberg

30. novembra 2022, trikopce, Nezaradené

Traja americkí lotri. Aspoň podľa rusofóbnych médií. Prečo ? Lebo sú mimoriadne kritickí voči politike súčasnej americkej vlády, najmä pokiaľ ide o podporu banderovcov na Ukrajine. A tak z nich médiá urobili lotrov. Z jedného z nich urobili /tak ako z disidenta Assangeho/ sexuálneho devianta, z druhého zase poskoka D.Trumpa a z tretieho plateného ruského agenta, lebo občas poskytol interview pre RT,-pokiaľ ju na Západe nezakázali.

Nuž títo páni v posledných dňoch politické a mediálne štruktúry poriadne nasrdili. Bývalý dôstojník vojenskej rozviedky USA vo vojne v Iraku- Ritter vyhlásil, že keby Rusi postupovali na Ukrajine tak brutálne, ako postupujú pri svojich agresiách ozbrojené sily USA, tak by bola Ukrajina porazená do týždňa-dvoch. Plukovník Macgregor zase konštatoval, že ruské ozbrojené sily majú dostatok síl a zdrojov na to, aby na Ukrajine dosiahli víťazstvo. No a profesor Craig Roberts to zaklincoval tvrdením, že putinovské Rusko na Ukrajine vyhrá v každom prípade. Víťazstvo Ruska na ukrajinskom bojisku dnes pripustil aj generálny tajomník NATO Jens Stolltenberg. Dodal však, že by to malo pre svet nedozerné následky. A tak vraj treba ďalej prikladať pod ukrajinský kotol a zabrániť ruskému víťazstvu stoj čo stoj. Stoltenberg však odporúča Ukrajine, aby sa miesto úvah o členstve v NATO venovala radšej záchrane vlastnej štátnosti. Tak takéto varovanie Ukrajine by ani traja americkí „lotri“ nevymysleli.

Traja americkí lotri sa vysmievajú masmédiám na Západe. rehocú sa z nich lživého optimizmu, s akým opisujú vojenskú celkovú politicko-ekonomickú situáciu Kyjeva. Pripomínajú nesplnené predpovede západných „odborníkov“, podľa ktorých už Krym mal byť dávno ukrajinský, ruská ekonomika v krachu a spoločensko-politický systém Kremľa v úplnom rozpade. Upozorňujú na realitu. V reále totiž ruská ekonomika beží /aj keď v úspornom režime/, situácia na frontoch je stabilizovaná a Putin má najnovšie dôveru 79% Rusov.

Traja americkí lotri hovoria Američanom do očí nepríjemné veci nie preto, že by boli americkými vlastizradcami, ale naopak. Hovoria Američanom nepríjemnú pravdu, lebo sú patriotmi a snažia sa o to, aby sa USA vyhli najhoršiemu a aby sa vrátili na cestu relatívnej normality, relatívne mierovej spolupráce s inými veľmocami a relatívnej prosperity všetkých vrstiev americkej spoločnosti.

Traja démonizovaní ale múdri Američania sa snažia svojim spoluobčanom dobre poradiť. No ich rady nedostávajú v súčasnej americkej exekutíve a súčasných médiách veľa priestoru na počúvanie. – A tak to zrejme v USA dopadne, ako dopadne.

Komu niet rady, tomu niet pomoci.