Založ si blog

Scott Ritter, Douglas Abbott Macgregor, Paul Craig Roberts – a Jens Stolltenberg

Traja americkí lotri. Aspoň podľa rusofóbnych médií. Prečo ? Lebo sú mimoriadne kritickí voči politike súčasnej americkej vlády, najmä pokiaľ ide o podporu banderovcov na Ukrajine. A tak z nich médiá urobili lotrov. Z jedného z nich urobili /tak ako z disidenta Assangeho/ sexuálneho devianta, z druhého zase poskoka D.Trumpa a z tretieho plateného ruského agenta, lebo občas poskytol interview pre RT,-pokiaľ ju na Západe nezakázali.

Nuž títo páni v posledných dňoch politické a mediálne štruktúry poriadne nasrdili. Bývalý dôstojník vojenskej rozviedky USA vo vojne v Iraku- Ritter vyhlásil, že keby Rusi postupovali na Ukrajine tak brutálne, ako postupujú pri svojich agresiách ozbrojené sily USA, tak by bola Ukrajina porazená do týždňa-dvoch. Plukovník Macgregor zase konštatoval, že ruské ozbrojené sily majú dostatok síl a zdrojov na to, aby na Ukrajine dosiahli víťazstvo. No a profesor Craig Roberts to zaklincoval tvrdením, že putinovské Rusko na Ukrajine vyhrá v každom prípade. Víťazstvo Ruska na ukrajinskom bojisku dnes pripustil aj generálny tajomník NATO Jens Stolltenberg. Dodal však, že by to malo pre svet nedozerné následky. A tak vraj treba ďalej prikladať pod ukrajinský kotol a zabrániť ruskému víťazstvu stoj čo stoj. Stoltenberg však odporúča Ukrajine, aby sa miesto úvah o členstve v NATO venovala radšej záchrane vlastnej štátnosti. Tak takéto varovanie Ukrajine by ani traja americkí „lotri“ nevymysleli.

Traja americkí lotri sa vysmievajú masmédiám na Západe. rehocú sa z nich lživého optimizmu, s akým opisujú vojenskú celkovú politicko-ekonomickú situáciu Kyjeva. Pripomínajú nesplnené predpovede západných „odborníkov“, podľa ktorých už Krym mal byť dávno ukrajinský, ruská ekonomika v krachu a spoločensko-politický systém Kremľa v úplnom rozpade. Upozorňujú na realitu. V reále totiž ruská ekonomika beží /aj keď v úspornom režime/, situácia na frontoch je stabilizovaná a Putin má najnovšie dôveru 79% Rusov.

Traja americkí lotri hovoria Američanom do očí nepríjemné veci nie preto, že by boli americkými vlastizradcami, ale naopak. Hovoria Američanom nepríjemnú pravdu, lebo sú patriotmi a snažia sa o to, aby sa USA vyhli najhoršiemu a aby sa vrátili na cestu relatívnej normality, relatívne mierovej spolupráce s inými veľmocami a relatívnej prosperity všetkých vrstiev americkej spoločnosti.

Traja démonizovaní ale múdri Američania sa snažia svojim spoluobčanom dobre poradiť. No ich rady nedostávajú v súčasnej americkej exekutíve a súčasných médiách veľa priestoru na počúvanie. – A tak to zrejme v USA dopadne, ako dopadne.

Komu niet rady, tomu niet pomoci.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998858x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie