Založ si blog

Scott Ritter, Douglas Abbott Macgregor, Paul Craig Roberts – a Jens Stolltenberg

Traja americkí lotri. Aspoň podľa rusofóbnych médií. Prečo ? Lebo sú mimoriadne kritickí voči politike súčasnej americkej vlády, najmä pokiaľ ide o podporu banderovcov na Ukrajine. A tak z nich médiá urobili lotrov. Z jedného z nich urobili /tak ako z disidenta Assangeho/ sexuálneho devianta, z druhého zase poskoka D.Trumpa a z tretieho plateného ruského agenta, lebo občas poskytol interview pre RT,-pokiaľ ju na Západe nezakázali.

Nuž títo páni v posledných dňoch politické a mediálne štruktúry poriadne nasrdili. Bývalý dôstojník vojenskej rozviedky USA vo vojne v Iraku- Ritter vyhlásil, že keby Rusi postupovali na Ukrajine tak brutálne, ako postupujú pri svojich agresiách ozbrojené sily USA, tak by bola Ukrajina porazená do týždňa-dvoch. Plukovník Macgregor zase konštatoval, že ruské ozbrojené sily majú dostatok síl a zdrojov na to, aby na Ukrajine dosiahli víťazstvo. No a profesor Craig Roberts to zaklincoval tvrdením, že putinovské Rusko na Ukrajine vyhrá v každom prípade. Víťazstvo Ruska na ukrajinskom bojisku dnes pripustil aj generálny tajomník NATO Jens Stolltenberg. Dodal však, že by to malo pre svet nedozerné následky. A tak vraj treba ďalej prikladať pod ukrajinský kotol a zabrániť ruskému víťazstvu stoj čo stoj. Stoltenberg však odporúča Ukrajine, aby sa miesto úvah o členstve v NATO venovala radšej záchrane vlastnej štátnosti. Tak takéto varovanie Ukrajine by ani traja americkí „lotri“ nevymysleli.

Traja americkí lotri sa vysmievajú masmédiám na Západe. rehocú sa z nich lživého optimizmu, s akým opisujú vojenskú celkovú politicko-ekonomickú situáciu Kyjeva. Pripomínajú nesplnené predpovede západných „odborníkov“, podľa ktorých už Krym mal byť dávno ukrajinský, ruská ekonomika v krachu a spoločensko-politický systém Kremľa v úplnom rozpade. Upozorňujú na realitu. V reále totiž ruská ekonomika beží /aj keď v úspornom režime/, situácia na frontoch je stabilizovaná a Putin má najnovšie dôveru 79% Rusov.

Traja americkí lotri hovoria Američanom do očí nepríjemné veci nie preto, že by boli americkými vlastizradcami, ale naopak. Hovoria Američanom nepríjemnú pravdu, lebo sú patriotmi a snažia sa o to, aby sa USA vyhli najhoršiemu a aby sa vrátili na cestu relatívnej normality, relatívne mierovej spolupráce s inými veľmocami a relatívnej prosperity všetkých vrstiev americkej spoločnosti.

Traja démonizovaní ale múdri Američania sa snažia svojim spoluobčanom dobre poradiť. No ich rady nedostávajú v súčasnej americkej exekutíve a súčasných médiách veľa priestoru na počúvanie. – A tak to zrejme v USA dopadne, ako dopadne.

Komu niet rady, tomu niet pomoci.

UKRImi

06.02.2023

Nemám čas a ani chuť pátrať vo verejne dostupných informačných zdrojoch po údajoch o kriminalite medzi ukrajinskými migrantmi. A ak by som sa aj dačoho dopátral, je veľmi otázne, či by blog s takýmito údajmi z portálu nezmizol. Preto len niekoľko postrehov z posledných pár týždňov. Prípad ukrajinského študenta, ktorý zavraždil svoju ukrajinskú spolužiačku, lebo mu [...]

Chválim SRo – za Mons.Gavendu a kardinála J.Ch.Korca

05.02.2023

V inak prevažne oportunistickej relácii Š.Chrappu si dnes /nedeľa, 5.2./ vynikajúci slovenský katolícky kňaz, devínsky farár Mons. M. Gavenda spomenul na najväčšiu slovenskú cirkevnú osobnosť druhej polovice 20.storočia a začiatku 21.storočia -na kardinála Jána Chryzostoma Korca. Na veľkého slovenského národovca, cirkevného činiteľa a duchovného otca obnovy slovenskej [...]

Chválim SRo -to je zázrak!

04.02.2023

Asi nedopatrením sa dnes do živého vysielania na SRo dostal rozhovor redaktorky K.Martinkovej s mladou slovenskou fotografkou /tuším sa volá sl.Bašnáková ale môžem sa mýliť/. Fotografka nemala najkrajšiu slovenskú fonetiku a bola tak trochu slniečkárka, no napriek tomu väčšina toho, čo povedala „sedela“ a jej uzávery boli smelé a presné. Fotografka prežila [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 402300x
Priemerná čítanosť článkov: 2853x

Autor blogu

Kategórie