Založ si blog

Smutný pán z Brna na poste premiéra ČR

Dávno, pradávno ešte za súdruha Antonína Novotného nás obveseloval svojou poker face mimikou a, monotónnym a pomalým jazykovým prejavom istý komik z Moravy. Neviem už jeho meno. Ani nie je treba. Každý ho pri jeho estrádnych vystúpeniach volal jednoducho „Smutný pán z Brna“.

Keď sa -tentokrát nie na estrádnej ale na politickej scéne objavil Petr Fiala, zdalo sa, že ide o deja vu – o reinkarnáciu onoho komika. Nezaujatému zahraničnému pozorovateľovi sa môže zdať, že tento človek s anti-charizmou nemôže v praktickej, dosť teatrálnej politike nič dokázať. Omyl. Dosiahol. Stal sa -ako vizuálny anti-Babiš protestným premiérom krátkodobej väčšiny českého voličstva. Krátkodobej, pretože aktuálne prieskumy popularity vlády i Fialu samotného ukazujú, že prelietavá česká väčšina sa „smutného pána z Brna“ už nasýtila. A dnes by ho asi poslala naspäť tam, odkiaľ prišiel- do vysokoškolského kabinetu produkovať nové /od anglických autorov tak trochu skompilované/ politologické skriptá pre študentov.

Petr Fiala nie je Moravan. Nemá na to pra-slovenskú šťavu. Je síce z česko-židovskej rodiny,- no židovský temperament v ňom tiež takmer necítiť. Je to typický „Moravák“, teda Čech, ktorého rodina sa na Moravu prisťahovala odkiaľsi z hlbokých Čiech. Pribrzdenosťou prejavu psychických procesov pripomína blízkosť k nemeckej „spontánnosti“ a „vrelosti“.

V časoch V.Mečiara sa u nás psychológovia a psychiatri priam predbiehali v psychodiagnostických úvahách na tému Mečiarovej psychiky, jeho duševného zdravia, normality. /Osobitne boli v tomto smere aktívni napr. Heretík a Rakús etc./. Potom – keď do politiky vstúpil ozajstný čudák, politickými rivalmi prezývaný ako „blázon“ či aspoň „poloblázon“ -zrazu záujem pánov profesorov o dištančnú psychodiagnostiku politikov poklesol. Akoby si to zrazu mediálny trh nežiadal. Alebo že by si to nežiadali tajomní demiurgovia slovenskej politiky v pozadí ? Ktovie.

Každopádne, -v časoch Mečiara sa na analýzach normality vtedajšieho slovenského premiéra hojne podieľali aj “ odborníci z Čiech“. Dovoľte, aby sme im teraz tento ich vtedajší záujem o psychické zvláštnosti slovenských politikov oplatili. A aby sme – položartom, ako inak, urobili dištančnú psychodiagnostiku aj u ich českého premiéra: terajšieho premiéra pána Fialu.

Nuž symptómy, akými sa navonok prezentuje sú obrazne povedané, veľmi blízke mimickej katalepsii a autistickej bradylálii. Ide o nadštandardne zabrzdenú extrémne kontrolovanú nonverbálnu komunikáciu, najmä takmer absenciu mimiky a nadmerne spomalené tempo rečového prejavu. Pomalé vyjadrovanie pána Fialu budí dojem, že to, čo povie, je výsledkom dlhého a rozvážneho zvažovania. Silne to kontrastuje s typicky rýchlym českým kecálkovstvom. Česi nezvyklí na čosi také ako prezentuje Fiala, skočili na vábenie. Skočili na predpokladanú solídnosť, rozvážnosť a racionálnosť Fialovho „profesorského“ rozhodovania. V poslednom čase síce veľká časť z nich vytriezvela, smutný pán z Brna sa im už tak racionálny nezdá, -no na Fialovej pozícii sa zatiaľ nič nemení.

A tak sa smutný pán z Brna ešte pár mesiacov bude objavovať na českých ale aj slovenských televíznych obrazovkách. A my – bývalé „československé“ televízne publikum budeme mať o zábavu postarané.

No a čo demiurgovia z Bruselu a Washingtonu ? Tí sú aj so slovenskými komikmi ako Matovič, Heger či Sulík, aj s takýmto českými druhmi „politických komikov“ ako je Zeman, jeho nádejný nástupca Pavel alebo smutný pán Fiala – spokojní. Tak ako v SR aj v ČR i tak všetko riadia Západu oddané vládne štruktúry. Tie české štruktúry dokonca o pár grádov ešte oddanejšie ako tie na Slovensku. – Všetko je OK. Či už s pánom Fialom alebo bez neho.

V Ľvove už rusákov -moskaľov identifikujú podľa DNA

01.12.2022

Podľa správy z medzinárodnej sociálnej siete /telegramu/ začali v haličskom /ukrajinskom/ Ľvove s masovým používaním testov DNA pre pozície v niektorých vlasteneckých /banderovských/ inštitúciách. Každý, kto bude chcieť zastávať citlivú funkciu v takejto inštitúcii, bude musieť prejsť testom DNA. Ten sa zameria na to, či v jeho genetickej štruktúre nie je náhodou [...]

Scott Ritter, Douglas Abbott Macgregor, Paul Craig Roberts – a Jens Stolltenberg

30.11.2022

Traja americkí lotri. Aspoň podľa rusofóbnych médií. Prečo ? Lebo sú mimoriadne kritickí voči politike súčasnej americkej vlády, najmä pokiaľ ide o podporu banderovcov na Ukrajine. A tak z nich médiá urobili lotrov. Z jedného z nich urobili /tak ako z disidenta Assangeho/ sexuálneho devianta, z druhého zase poskoka D.Trumpa a z tretieho plateného ruského agenta, lebo občas [...]

Hybridná ofenzíva USA vo vojne proti Rusku, Číne a Iránu

28.11.2022

USA sa na bojovom poli nedarí porážať svojich momentálne najväčších nepriateľov: Rusko, Čínu a Irán. Ku priamej vojenskej konfrontácii s Iránom a Čínou sa USA boja pristúpiť a situácia s ich proxy vojnou proti RF na Ukrajine nevyzerá na začiatku zimy vôbec ružovo. A tak sa Anglosasi, najmä USA a Angličania pokúšajú o zákulisné, zákerné triky. Keď sa im nedarí [...]

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V Čadci zrazila na chodníku 21-ročná vodička dve chodkyne

02.12.2022 19:38

Alkohol u vodičky dychovou skúškou nezistili.

Lynette Dawsonová

Zmizla pred 40 rokmi, doteraz ju nenašli. Manžela Lyn Dawsonovej však za jej vraždu odsúdili

02.12.2022 18:49

Kriminálna kauza sa stala v Austrálii jednou najsledovanejších.

Alex Jones

Konšpirátor Jones vyhlásil bankrot, dlhuje takmer 1,5 miliardy dolárov

02.12.2022 16:57

Majiteľa dezinformačného webu Infowars odsúdili za šírenie dezinformácií o streľbe v škole Sandy Hook v roku 2012.

sud, kuciak, hascak

Fiktívne transakcie a veľké provízie. Čo o Haščákovom obvinení prezrádza Gorila

02.12.2022 16:29

Podrobnosti z vyšetrovania údajnej zločineckej skupiny okolo Jaroslava Haščáka ani samotné skutky nie sú známe. Viac svetla do prípadu môže zatiaľ priniesť spis Gorila.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 228410x
Priemerná čítanosť článkov: 2966x

Autor blogu

Kategórie