Založ si blog

Deti politikov ako trofeje

V jednom mienkotvornom slovenskom médiu sa vytešujú riadnou banderovčinou. Banderovčina je ten druh demagógie a propagandy, aký možno zaberá na Ukrajine, viac ako 8 rokov ohlupovanej banderovcami- no zdravých Stredoeurópanov -Slovákov nezaberie. teda až na špeciálne výnimky. A na trolov…

Syn hovorcu Kremľa mladý Peskov sa stal obeťou fingovaného rozhovoru. V ňom odmietol riešiť svoju mobilizáciu s akýmsi majorom cez telefón a oznámil, že službu vlasti neodmieta, ale že ju bude riešiť na inej úrovni. Banderovci a naše médium z toho usúdili, že sa mladý Peskov mobilizácii vyhýba. Že prominenti sú pred hrozbou smrti na fronte chránení a že ruská verchuška vodu káže a víno pije.

Nuž rozoberme si túto badnerovčinu triezvo, racionálne, ako sa na Stredoeurópanov patrí. Po prvé Peskov ml. mobilizáciu vôbec neodmietol, len ju nechcel riešiť s anonymným majorom. To sa cez telefón nerobí, a keď áno, je to podozrivé-

Po druhé, Peskov ml. nie je radový občan Ruska. Musel si zvyknúť na život štátnej celebrity. S plusmi i mínusmi. Kade chodí, tade je sledovaný médiami. každý krok vedľa, ktorý by sa bežným ľuďom prepiekol, jemu sa neprepečie. Lebo v RF ale najmä v zahraničí je dosť ľudí, čo iba na to číhajú, aby to nafúkli a propagandisticky využili proti Peskovi st. ale aj proti celej vláde RF.

Po tretie, Peskov musí znášať nielen kritickejší pohľad verejnosti, ale aj oveľa väčšie bezpečnostné riziká, než aké by v rovnakej situácii hrozili nejakému radovému Voloďovi Ivanovovi. Peskov musí zniesť občasný policajný dohľad, ostrahu a sledovanie. A že mu ako dieťaťu člena mocenskej štruktúry hrozia vážne veci, dokonca aj atentáty a smrť,- o tom sa verejnosť presvedčila v prípade vraždy mladej Duginovej.

Po štvrté, poslať mladého Peskova na front by bol síce pekný dôkaz občianskej rovnosti, ale z hľadiska štátu by to bol riadny nezmysel. Peskov na fronte by okamžite vystavil eminentnému ohrozeniu celú jednotku, v ktorej by slúžil. Pre ukrajinskú vojenskú rozviedku a špeciálne komandá by sa stal lovnou zverou. A spolu s ním by sa ňou stali aj jeho najbližší spolubojovníci.

Po piate, ak by sa Britom/Američanom/banderovcom podarilo mladého Peskova zabiť a ešte lepšie-zajať,- to by bol propagandistický úlovok. To by bola trofej ! Peskova by najprv podrobili všetkým možným technikám lámania charakteru. Ak by ho zlomili, bola by jeho „proti-putinovských“ vyhlásení plná televízia v každom štáte NATO. Ak by ho nezlomili, mohli by si za jeho prepustenie žiadať neprimerane vysoké personálne alebo vecné odškodné.

Keď britský korunný princ slúžil pro-forma v armáde /aby mu mohli ozdobiť kostým slušivými vyznamenaniami/ viazal na seba údajne 8 až 12 osobných strážcov. jeho prítomnosť v danej jednotke ju doslova paralyzovala. Keď Stalin poslal na front svojho syna a toho potom Nemci zajali, bol z toho miesto príkladu rovnosti medzi občanmi riadny politicko-bezpečnostný problém. Nemci Stalina ml. napokon pri samovražednom pokuse utiecť zo zajateckého tábora zastrelili. Stalin síce odmietol syna-tuším poručíka, vymeniť za nemeckého generála no dilema, ktorú prežíval ho stála veľa síl v čase, keď tieto sily boli potrebné na riešenie iných, štátne dôležitejších vecí. A ešte posledný príklad-od nás, spred roka 1989. Na jednom zo stretnutí s tzv. pražskými disidentmi- psychoterapeutmi riešil aj problém, ako urobiť drogovo závislými deti a vnúčatá súdruhov z ÚV KSČ. Konkrétne som bol svedkom, ako sa riešila dcéra súdr.Eleny L. V tom momente sa mi celý ten ich disent nadosmrti sprotivil.

Deti politickej elity sú vždy a všade -či sa to niekomu páči alebo nie – vyšším štátnym záujmom. Nejde o elitárstvo. Ide o praktické riziká a veľmi citlivé ohrozenie záujmov štátu. Hra na demokratickú rovnosť je v tomto prípade demagogická hlúposť. Je to populistický oblbovák, ktorý zaberá u tých menej chápavých.

Mladý Peskov mal pravdu. O podmienkach jeho event. mobilizácie rozhodne vedenie štátu. A nie nejaký major na vojenskej správe. Nota bene fingovaný.

Banderovčina okolo Peskova na Ukrajine asi zabrala. Možno zabrala aj medzi tradične proti-putinovsky zameranými 18% opozičných Rusov. Tomu sa niet čo čudovať. Ale, že zabrala aj u niektorých pracovníkov niektorých slovenských médií, to je pomerne prekvapivé. Nuž ale čo,- za peniaze pod Slavínom dom. A naň si slovenský novinár musí zarábať buď investigatívou alebo aj takouto mediálnou „prácou“…

Putin už teraz môže použiť taktické jadrové zbrane

03.10.2022

Rozdiel medzi konšpiráciou a politickou scenáristikou je v tom, že kým autor podáva konšpiráciu ako zaručene pravdivú a jedine možnú, tvorca scenárov budúceho politického vývoja ich ponúka ako pravdepodobné a variantné. Toto, čo tu ponúkam je jeden z možných scenárov. Ako variant k tomu, čo predložil bloger G.Murín. Jeho článok je skvelý, záver neutešený,-no no [...]

Ako vznikol vtip o Rómoch čo podporujú Hegera ?

02.10.2022

Jednoducho. Dnes mi bol pri jesenných prácach v záhrade pomáhať jeden môj rómsky známy. Mám ho rád, lebo je nielen zabávač. ale aj vyznávač osobitého humoru. Pri robote, naladený na túto nôtu sa ma spýtal, či viem, prečo Rómovia podporujú Hegerovu a Matovičovu vládu. Vedel som, že neuhádnem a tak som sa vzdal. „No to je jasné“ prezradil Róm. [...]

Prečo Rómovia podporujú Hegera ?

02.10.2022

Na túto otázku je jednoduchá odpoveď. Rómovia podporujú vládu prezidenta Hegera, lebo je to konečne ich vláda. MENŠINOVÁ vláda. Vybavili im ju otec a syn Pollákovci. Hegera podporujú aj iné menšiny. Napríklad maďarská. Maďarský poslanec Gyímesi jej robí medzi maďarskou menšinou PR. Otázka je, či pozitívny alebo negatívny. Dala by sa spomenúť aj židovská menšina. [...]

horecký

Komora učiteľov dúfa, že Horecký bude ministrom všetkých zamestnancov v školstve

05.10.2022 09:11

Komora dúfa, že nový šéf rezortu školstva príde na ministerstvo "s kufríkom, v ktorom bude mať víziu" a zakrátko ju predstaví.

Putin

Hotovo. Putin podpísal pripojenie ukrajinských území k Rusku

05.10.2022 08:57, aktualizované: 09:24

Zákony už skôr schválili obe komory ruského parlamentu.

Kallasová

Kallasová: Veľmi prominentní ľudia tlačia na mier na Ukrajine, Putinovi nesmieme ustúpiť

05.10.2022 08:04

Západ musí brať Putinove vyhrážky vážne, vraví estónska premiérka.

Ľubica Balgová, Sliač, primátorka

Sliačsku primátorku „vytočili“ vyjadrenia ministra Naďa. Odkazuje mu, aby si doštudoval zákony

05.10.2022 07:00

Referendum o základni amerických vojakov v Sliači vyvoláva vášne.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 112610x
Priemerná čítanosť článkov: 3312x

Autor blogu

Kategórie