Založ si blog

Od NATO sme chceli bezpečnosť, od EU blahobyt- a čo máme dnes ?

Áno, ke´d Slovensko vstupovalo do NATO, očakávalo, že sa zvýši jeho medzinárodná bezpečnosť. Že obrana SR bude pevnejšia a ešte na nej aj ušetríme. A ako je to dnes ? Vďaka už otvorenej angažovanosti NATO v boji proti Rusku sa naša bezpečnosť nezlepšila ale priam tragicky zhoršila. Vďaka NATO sme sa de facto stali bojujúcou stranou. Vo vojne, ktorú žiaden Slovák nechce a ktorá žiadnemu Slovákovi nič dobré neprinesie. – Členstvo v NATO nám dnes škodí. Ohrozuje životy miliónov Slovákov. Tak načo je nám dnes Slovákom NATO ? Čo tam ešte hľadáme ?

Áno, keď Slovensko vstupovalo do EU, Slováci očakávali, že sa zvýši ich životná úroveň. Že sa vyrovná najvyspelejším krajinám EU. Že nám bude lepšie, že budeme bohatší. A ako je to dnes ? Po takmer 20-rokoch členstva v EU sme dostali pár miliárd na zlepšenie životného prostredia, na kadejaké kurzy, školenia, na ekologickejšie technológie príp. na financovanie pomoci ukrajinským utečencom, či na iné z pohľadu SR nie prioritné veci. Na diaľnice, na alternatívnu zamestnanosť, na pomoc poľnohospodárom, na podporu dôchodcov, na stabilizáciu zdravotníkov at´d. však peniaze išli iba bočnými cestami. Aj tie peniaze , čo prišli sa míňali na importy technológií a na honoráre expertom zo Západu. A aj o ne sme sa museli strachovať, či nám ich také či onaké kontroly nevezmú alebo nepresunú inam. Jediné, čo fungovalo a funguje presne sú naše členské odvody od rozpočtu EU, kadejaké politicky motivované hrozby zhabania eur, -ak budeme zlí na Rómov, na LGBTI, na utečencov, na tretí sektor, na médiá a na ďalšie zložky piatej kolóny Západu u nás.

Vrcholom všetkého je vývoj v posledných rokoch, keď sme vyspelé štáty EU prestali dobiehať a začali sa od nich v životnej úrovni opäť vzďaľovať. Na a čerešničkou na torte je potom ochromenie našich tradičných väzieb na ruské a čínske importy. Sankčný diktát EU už niekoľko rokov nivočí naše fabriky, deformuje náš zahraničný obchodom. Vyústením všetkého je energetická tragédia, v ktorej sa SR ocitá. Bez ruského plynu, ruskej ropy, ruského uránu, ruských umelých hnojív a pod. ale aj bez nášho exportu do RF sa sa ocitli pred štátnym bankrotom. Blíži sa zima, v ktorej väčšinu prijmov dáme na drahé energie zo Západu -a aj tak prežijeme iba ak budeme v bytoch temperovať, ak na autách budeme jazdiť možno len na pohreby príbuzných a do predajní potravín príp. len jedenkrát za mesiac,-lebo ich ceny v dôsledku rastu energetických nákladov vyletia do výšav. A to sa ešte budeme môcť tešiť, že v dôsledku drahých energií náš zamestnávateľ neskrachuje…

Členstvo v EU nám momentálne neprináša nič iné, iba schudobňovanie. Naše obce a mestá vrhá do dôb pred zavedením elektriny. Rodiny núti prežiť zimu v chlade, tme a hlade. Do EU sme vstupovali, aby nám bolo lepšie. Momentálne nám však vinou členstva v EU je stále horšie a horšie. Tak načo sme ešte v takej EU ? Čo sme masochisti ? Buchnime konečne poriadne po stole v Bruseli. Využime právo veta /kým ho ešte máme/ a zablokujme ďalšie pekelné kolo proti-ruských sankcií.

A ak to nepôjde,- do videnia Brusel, do videnia EU ! Obnovme naplno svoju politickú a ekonomickú zvrchovanosť. Postavme sa znovu na vlastné nohy !

Členstvá v NATO a EU nám mali uľahčiť život. Mali nám pomôcť. Dnes spôsobujú v SR iba úpadok a neistotu. Čo tam teda ešte robíme ? Nebojme sa to skončiť. Žili sme a boli sme aj pred NATO a EU. A budeme žiť a budeme existovať aj po nich. A HLAVNE BEZ NICH. – Slováci na nohy, – nebojte sa !

Putin už teraz môže použiť taktické jadrové zbrane

03.10.2022

Rozdiel medzi konšpiráciou a politickou scenáristikou je v tom, že kým autor podáva konšpiráciu ako zaručene pravdivú a jedine možnú, tvorca scenárov budúceho politického vývoja ich ponúka ako pravdepodobné a variantné. Toto, čo tu ponúkam je jeden z možných scenárov. Ako variant k tomu, čo predložil bloger G.Murín. Jeho článok je skvelý, záver neutešený,-no no [...]

Ako vznikol vtip o Rómoch čo podporujú Hegera ?

02.10.2022

Jednoducho. Dnes mi bol pri jesenných prácach v záhrade pomáhať jeden môj rómsky známy. Mám ho rád, lebo je nielen zabávač. ale aj vyznávač osobitého humoru. Pri robote, naladený na túto nôtu sa ma spýtal, či viem, prečo Rómovia podporujú Hegerovu a Matovičovu vládu. Vedel som, že neuhádnem a tak som sa vzdal. „No to je jasné“ prezradil Róm. [...]

Prečo Rómovia podporujú Hegera ?

02.10.2022

Na túto otázku je jednoduchá odpoveď. Rómovia podporujú vládu prezidenta Hegera, lebo je to konečne ich vláda. MENŠINOVÁ vláda. Vybavili im ju otec a syn Pollákovci. Hegera podporujú aj iné menšiny. Napríklad maďarská. Maďarský poslanec Gyímesi jej robí medzi maďarskou menšinou PR. Otázka je, či pozitívny alebo negatívny. Dala by sa spomenúť aj židovská menšina. [...]

debata kosice zupani

Košický kraj potrebuje audit a vyriešiť kauzy

05.10.2022 10:30

V Košickom kraji chce byť županom 12 kandidátov.

nehoda1

Prokurátor navrhuje pre Dušana Dědečka väzbu, rozhodne súd

05.10.2022 10:00

Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

horecký

Komora učiteľov dúfa, že Horecký bude ministrom všetkých zamestnancov v školstve

05.10.2022 09:11

Komora dúfa, že nový šéf rezortu školstva príde na ministerstvo "s kufríkom, v ktorom bude mať víziu" a zakrátko ju predstaví.

Putin

Hotovo. Putin podpísal pripojenie ukrajinských území k Rusku

05.10.2022 08:57, aktualizované: 09:24

Zákony už skôr schválili obe komory ruského parlamentu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 112622x
Priemerná čítanosť článkov: 3312x

Autor blogu

Kategórie